‘GÖNÜLLÜK’ KÖPRÜSÜ!

Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü, Samsun’un Vezirköprü İlçesi’ndeki bir okulun kitap ve kütüphane ihtiyacını karşıladı

'GÖNÜLLÜK' KÖPRÜSÜ!

Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü (GTHK), şehir içi ve şehir dışı gönüllülük projelerine hız kesmeden devam ediyor.

VEZİRKÖPRÜ KIRSALINDA BİR OKUL
Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü, köyde eğitim görmekte olan öğrencilerin kısıtlı imkanlarını artırabilmek ve onların bilgiye, kitaba erişimini sağlayabilmek için bu sene de kolları sıvayarak işe başladı. Gönüllü öğrencilerden oluşan ekip bu sene ‘Tozlanmasın Okunsun’ projesi ile Samsun’un Vezirköprü ilçesi’ndeki Şentepe İlkokulunun kütüphane ve kitap ihtiyacını karşıladı.

BİN 500 KİTAP, RENKLİ TASARIMLAR
Anadolu Üniversitesinin desteği, köy halkının, öğretmenlerin ve çocukların sıcaklığı ile birlikte okul bahçesinde kütüphane materyalleri birleştirilerek her şeyiyle tam donanımlı bir kütüphane oluşturuldu. Bin 500 kitaba ilave olarak atölyelerde kulüp üyesi öğrencilerin yaptığı rengarenk ayraçlar ve gezegen tasarımları da kurulan kütüphaneye canlı ve renkli bir hava kattı.

Kütüphane kurma aşamasına okulda eğitim görmekte olan minik öğrencilerin de destek verme isteği ortaya renkli anlar çıkardı.
Vezirköprü merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki okulun yöneticileri ve öğretmenler, Eskişehir’den gelen gençleri çabalarından dolayı kutlatı ve onlara teşekkür etti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.