HEDEF, SANAYİ ŞEHRİ SAMSUN!

Samsun’da Gıda OSB, Yeni OSB, Bafra OSB ve Bafra Sera OSB toplantıları, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi

Vali Zülkif Dağlı, Samsun’un ve ülkenin ekonomik anlamda gelişerek kalkınmasında öncü rol üstlenen OSB’lerin, yatırımların artmasında büyük önem arz ettiğini belirterek, “Bugün ayrı ayrı gerçekleştirdiğimiz toplantılarda her bir OSB’nin parsel tahsis durumlarının yanı sıra devam eden fabrika inşaatları ile altyapı çalışmalarının son durumlarının değerlendirdik” dedi.

ÜRETİM, İSTİHDAM, İHRACAT
Vali Dağlı ayrıca, “Yatırımcılarımız tarafından yoğun talep gören tüm OSB’lerimizde yapılacak fabrikalarla üretim, istihdam, ihracat ve büyümeyi artırmak ve Samsun’u önümüzdeki yıllarda tam bir sanayi şehrine dönüştürmek için büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

GENÇ VE YETENEKLİ İŞ GÜCÜ
25 Mayıs’ta Havza OSB’de temelini attıkları 10 fabrikanın bu çalışmaların güzel ve somut bir yansıması olduğunu kaydeden Dağlı, ayrıca şunları söyledi:

“Coğrafi konumu, güçlü altyapısı, büyüyen ekonomisi, genç ve yetenekli iş gücü, gelişmiş iş kültürü ve pazarlara kolay ulaşım imkanı ile riski az, güveni yüksek, kazancı tatminkar bir cazibe merkezi haline gelmekte kararlı olan Samsun, tüm kurum ve kuruluşlarıyla yatırımcılara gereken her türlü desteği sunmaya hazırdır. Karadeniz Bölgesi’nin en güçlü sanayi ve ticaret merkezi olan modern kent Samsunumuz, bölge ekonomisine öncülük yapıyor. Yapılan her yatırım, üretim, istihdam ve ihracat olanaklarını daha da artırarak ilimizi geleceğin sanayi ve ticaret koşullarına hazırlıyor.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.