İLÇE ESNAFINA YAŞAM DESTEĞİ

İlkadım Belediyesi pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa destek vermeye devam ediyor

Ülke genelinde örnek proje ve çalışmalarla adından söz ettiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçe genelindeki kahvehane sektöründe faaliyet gösteren esnafapandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı.

“198 ESNAFA 500 TL’lik NAKİT DESTEĞİ”
Zorlukları beraber paylaşalımdayanışması ile esnafa destek kampanyası başlatan İlkadım Belediyesi, kahvehane sektöründeki esnafa nakit para desteği sunacak. 270 sayılı encümen kararı doğrultusunda karara bağlanan 500 TL nakit desteğinden Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından tespit edilen ,meslek odasında kaydı ve kahvehane işyeri ruhsatını bulunan 198 işyeri yararlanacak. Kahvehane ruhsatı olup oyun oynatmayan çay ocağı gibi hizmet veren kişiler ise çay ocağı işletmeciliği olarak değerlendirilerek yapılacak yardımlardan muaf tutulacak.

‘İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE BİRLİKTEYİZ’
Zor zamanlarda biz varız diyerek İlkadımlılara seslenen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kez de esnafımız için dayanışma çağrısı yapıyoruz. Ön ödeme yaparak esnafımıza yaşam desteği oluyoruz” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.