İLKADIM’I GELECEĞE TAŞIYOR!

Samsun’da İlkadım Belediyesi, insanan dokunan ve ilçeyi geleceğe taşıyacak projelerle göz dolduruyor. ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’, İlkadım’da bir bir hayata geçiyor

04.12.2022
A+
A-

Samsun’da, şehrin vizyonunu değiştirecek cesur adımlar atan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçesi’ni adeta geleceğe hazırlıyor. İlkadım’ın tarihi dokusunu modern belediyecilik anlayışıyla bütünleştiren Başkan Demirtaş, Ata ocağı (Büyükler Kreşi), Şefkat Evi (Kimsesizler Evi), Hasta Refakatçi Evi projeleriyle odağı insan olan yapıları ilkadım’da hayata geçiriyor.

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

YEREL YÖNETİMLERDE FARK YARATIYOR
Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçede hizmet anlamında büyük başarılan kaydeden İlkadım Belediyesi Türkiye başta olmak üzere tüm yerel yönetimler tarafında takip edilip takdir topluyor. İlkadım’da üstyapı yatırımlarının yanı sıra, sosyal, spor ve diğer alanlarda da büyük hizmetler veren Başkan Demirtaş, yapmış olduğu projelerle de dikkat çekiyor.

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

YAŞLILAR İÇİN ATA OCAĞI
Geçmiş ile gelecek arasında yaşayan tecrübeleriyle bizlere ışık olan eli öpülesi büyüklerimiz içinde onları kenara itilmekten kurtaran Ata Ocağı (Büyükler Kreşi) projesiyle de bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Derebahçe Mahallemizde yapımının yüzde 90’nı tamamlanan projemiz 2023 yılı itibariyle hizmete girecek. Buradaki muradımız,” Yaşlı büyüklerimizin kendi emsalleriyle zaman geçirebileceği, akşam da evlerine gidebileceği aile bağlarını sağlamlaştıran bir yapıyla yaşlılarımızı yalnızlık ve itilmişlik bir hayattan kurtaracağız. Ata Ocağımız ’da hem sohbet edebilecekler hem de çeşitli aktivitelerle hoşça vakit geçirecekler. Zaman zamanda şehrimizin tarihi ve turistik yerlerini sağlık çalışanlarımızın gözetiminde gezdirilerek akşam ise tek tek evlerine ulaştıracağız” dedi.

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

SOSYAL YARAYA MERHEM:
HASTA REFAKATÇİ EVİ
Hastaneler bölgesinde 50 yatak kapasiteli 23 milyon TL’lik yatırım ile temelleri atılan ‘Hasta Refakatçi Evi’ projesiyle sosyal bir yarayı kapatıldığının altını çizen Başkan Demirtaş, “Refakatçi evimizde 2 tür hizmet verilecek. Bir, vatandaşlar gelip ayaktan hizmet alacak. Yani burada duşunu alacak, üstünü değiştirecek, karnını doyuracak ve hastasının yanına gidebilecek. Diğer bir hizmet de dar gelirli aileler burada yatılı kalabilecek. Bu projemizde sadece İlkadımlılar değil şehir dışından ve kırsal kesimden gelen insanlarımız kalabilecek. Öncelikli hususumuz burada sadece dar gelirli ailelerimizin kalabileceği bir kamu hizmeti vereceğiz” dedi.

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

KİMSESİZLER İÇİN:
ŞEFKAT EVİ
Başarılı belediyecilik geleneğinin çıtasını insan odaklı bir başka sosyal sorumluluk projesi olan Şefkat Evi (Kimsesizler Evi) ile kimsesizlerin kimsesi olacaklarını kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, ayrıca şunları söyledi:

“Ataköy Mahallemizde yakın zamanda temellerinin atıldığı 1605 m2 alan 6 katlı ilk 2 katında Sağlık odası, İdari binaları, Deposu, Yemekhanesi, Dinlenme Odası diğer 4 katı ise yatakhane olarak dizayn edilen yapıda belediye olarak kendi hayatını bir şekilde devam ettiren insanlarımıza bir şefkat eli uzatmış olacağız. Bu projemizle feleğin çemberinden geçmiş insanlarımızı soğuktan ve açlıktan sokak köşelerinde ölmelerine engel olacağız. Mahalle muhtarlarımızdan, vatandaşlarımızdan gelen başvuruları değerlendiren ekiplerimiz, özel araçlarla sokakta yaşayan vatandaşlarımızı bulundukları yerden alarak Şefkat Evi’mizde konuk edecek. Kayıt işlemi yapılan kimsesizlerimizin banyo, berber, yeni kıyafet ve 24 saat sıcak su gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacağız. Sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek vereceğimiz alanda 2 ile 4 yataklı odalarda sıcak bir yuva oluşturacağız.”

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

HER AY 50 AİLEYE 500 TM
Sıfır Atık’ hedefine ulaşabilme adına ilçede başlatılan çalışmalara Atık Toplama Merkezi (ATOM) otobüsü ile farklı bir boyut kazandıran Başkan Demirtaş, şöyle devam etti:

“Toplumumuzun bu konuya olan dikkatini artırmak adına kâğıt, plastik, metal, cam, atık pil, bitkisel atık yağ olmak üzere farklı türde atığı kaynağında ayrıştıran vatandaşlarımız “Getir Atığını Al Harçlığını” ile atıklarını kazanca dönüştürerek hem ev hem de milli ekonomiye katkı sağlıyorlar. Milli Piyango idaresi ile yakın zamanda görüşme yaptık. Atığını getiren vatandaşlara bilet vereceğiz. Yapılacak çekilişle her ay 50 ailemize 500 TL değerinde alışveriş çeki takdim edeceğiz.

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

İLK ÇEKİLİŞ 5 ARALIK PAZARTESİ(BUGÜN)
1.Dönem ilk çekilişimizi 5 Aralık Pazartesi günü gerçekleştireceğiz. Yıl sonunda yapılacak büyük çekilişle atığını getiren vatandaşlarımız otomobil, buzdolabı ve televizyon gibi birçok hediyeyi kazanma fırsatı yakalacaklar.İnanıyorum ki projemiz kapsamında tüm değerli hemşehrilerimiz bu sayede de hem çevreye duyarlı olup ekonomiye katkı sağlayacaklar, hem de geri dönüşebilen atıklardan kazandıkları puanlar ile çeşitli promosyonları kazanabilmenin keyfini yaşayacaklar.”

İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR! İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR! İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR! İLKADIM'I GELECEĞE TAŞIYOR!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.