İMDADA ‘İLKADIM’ YETİŞİYOR!

Samsun’un İlkadım ilçesi’nde belediye tarafından uygulamaya konulan Hilal Kart, Ekmek Kupon ve yapılan nakdi yardımlar, ekonomik kriz içindeki vatandaşa adeta nefes oluyor

Ekonomik anlamda sıkıntıların yaşandığı ve son dönemlerde gıda maddeleri başta olmak üzere birçok ürüne gelen zamlar nedeniyle zorluk çeken dar gelirli vatandaşın imdadına İlkadım Belediyesi yetişti. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın gelir düzey düşük ilçe sakinlerine yönelik uygulamaya koyduğu Hilal Kart, Ekmek Kupon yardımı ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahibi aileler bir nebze olsa da rahatlatacak.

2 BİN 42 AİLEYE HİLAL KART
İlkadım Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Hilal Kart’ sistemi üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere yapılan alışveriş desteğinde yeni bir dönem başlıyor. Buna göre İlkadım ilçesinde yardım alan ihtiyaç sahibi aileler Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafında belirlenen gelir durumuna göre Hilal Kartlarına yatırılan miktara göre istedikleri marketlerde alış-veriş yapabilecekler. Anlaşmalı banka tarafında verilen ve kredi kart özelliği taşıyan ‘Hilal Kart’ ilçede tespit edilen 2 bin 42 ihtiyaç sahibi aileye teslim edildi.

YARDIM MÜDÜRLÜĞÜ SEFERBER
Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Hayata geçirdiğimiz sosyal projelerle ekonomik anlamda bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanında durmaya devam ediyoruz. İlkadım’da kimse yatağa aç girmesin diye mücadele veriyoruz. İlkadım’da yaşayan dar gelirli, mağdur durumdaki aileler, yaşlı ve kimsesiz kişiler için Sosyal Yardım Müdürlüğü ekiplerimiz seferber edilmiş durumda” dedi.

Bugüne kadar 14 Kişiye 9 bin 200 TL nakdi yardım yapıldığını da anlatan Başkan Demirtaş, “444 55 01 hattından dahili (1055-56) numaralı hattı tuşladıkları takdirde Kadın Koordinasyon Merkezimiz tarafında vatandaşlarımızın kullanmadığı yada eskimiş eşyaların kendi atölyemizde, tamir ve yenileme aşamalarından geçirilerek kullanımına kazandırıyoruz. İhtiyaç sahibi insanlarımızın yardım başvurularını karşılıksız bırakmıyor yaşam destek sağlıyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.