İş dünyasında birliktelik

MÜSİAD’ı ziyaret eden Samsun TSO heyeti, ‘ekonomik destek, ihracat iadesi yardımları’ gibi konularda bir de sunum gerçekleştirdi

13.02.2018
A+
A-

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve üyelerini ziyaret etti.

MÜSİAD ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLECEK

MÜSİAD üyelerini dinleyerek ticaret ve ekonomi konusundaki talep ve beklentilerini öğrenen STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Bizler Samsun’da ticaretin gelişmesine yönelik araştırmalar yaparak, işadamlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bunun için en son olarak  Dış İlişkiler Uzman Yardımcımız Çağrı Işıtan’ı , destekler hakkında sizleri bilgilendirebilmek adına Ekonomi Bakanlığı’na gönderdik. Kendisi detaylarıyla sizlere bilgilendirme yapacaktır” dedi.

ŞİRKET SATIN ALMA VE FUARLAR

STSO Uzman Yardımcısı Çağrı Işıtan ise yaptığı açıklamada, “Ekonomi Bakanlığı’nın vermiş olduğu , ‘Pazara Giriş Belgeleri Destekleri, Yurtdışı Pazar Araştırması Destekleri, Rapor Satın Alımı Destekleri, Yabancı Şirket Satın Alımına Yönelik Danışmanlık Destekleri, İleri Teknolojiye Sahip Yabancı Şirket Satın Alımı, Yurtdışı Birim/Kira Giderlerinin Desteklenmesi, Marka Tescil Desteği, Yurtdışı- Yurtiçi Fuar Desteği, Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Yardımları, Hizmet Sektörüne Yönelik Destekler ve bunun gibi destekler mevcut. Bunların her biri için şartlar var” diye konuştu. MÜSİAD Başkanı Haluk Tan ise, üyelerinin kendi sektörleri ile ilgili sorularını cevaplandıran Işıtan ve Başkan Murzioğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.