İSYAN!

Samsun’da CHP Yakakent İlçe Başkanı Hayri Kara, “Günlerdir köy yolları kapalı, elektrik yok, sular kesik. İlçemizin kırsalı, kaderine terk edildi” dedi

21.02.2021
A+
A-

Samsun’un Yakakent İlçesi’nde CHP yönetimi, özellikle 6 kırsal mahallelerde yaşanan sorunları dile getirdi. Yoğun kar yağışı sonrası yolların günlerdir ulaşıma kapalı olduğunu, elektrik ve su kesintileri nedeniyle vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığını belirten CHP İlçe Başkanı Hayri Kara, yaşanan aksaklıkların giderilmesi için ilgili kurumları göreve davet etti.

‘HAYVANLARI BİLE BESLEYEMİYORLAR’
CHP Yakakent İlçe Başkanı Hayri Kara, yoğun kar yağışının ardından ilçenin kırsal mahallelerinde yaşanan sıkıntıların bir an önce giderilmesi çağrısı yaptı. Özellikle ilçedeki 6 kırsal mahallenin büyük sorunlarla boğuştuğunu vurgulayan Kara, şunları söyledi:

“Bize telefonla ulaşan köylülerimizin verdiği bilgilere göre, kar kalınlığının yer yer 150 santimetreye ulaşan mahalleler var. Bu mahallelerimizin yaklaşık 3 gündür yolları kapalı durumda. Yine aynı vatandaşlarımız, suların kesik olduğu ve ayrıca sık sık ve uzun aralıklarla elektrik kesintileri meydana geldiğini ifade ediyor. Mahalle arası yolları da temizlenmediğinden, hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimiz ahırlarına dahi gidemediklerini, hayvanlarını besleyemediklerini belirtiyorlar. Vatandaşımız, yaşadıkları mağduriyet konusunda bizleri bilgilendirirken, bu mağduriyetleri gidermekle yükümlü ve görevli kurumları yöneten idarecilerin bu durum karşısında kayıtsız kalmaları üzüntü vericidir. İlgili kurumları ve bu kurumların idarecilerini, yaşanan aksaklıkları derhal gidermeleri için göreve çağırıyoruz.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.