KADIN FESTİVALİ’NE BÜYÜK İLGİ!

Samsun Kadın Emeği Festivali, Atakum Belediyesi’nin ev sahipliğinde muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi. Emekçi kadınlar el emeği ürünlerini pazarlama imkanı buldu

Samsun’da, Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği iş birliği ile Çobanlı İskelesi’nde düzenlenen Samsun Kadın Emeği Festivali sona erdi. 5 gün süren festivalde müzik şöleni, sinema gösterimleri, söyleşilerin yanı sıra ünlü yazarların imza günleri ve hediye çekilişlerinin yer aldığı muhteşem bir organizasyona imza atıldı.

EL EMEKLERİ EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞTÜ
Atakum Belediyesi öncülüğünde kadın el emeği ürünlerinin ekonomik değere dönüştürülmesi için yapılan etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen program, yurttaşlardan yoğun ilgi gördü. Festival boyunca stantları gezerek katılımcı kadınlara destek veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci bol bol alışveriş yaptı.

NAZİFE HANIM: O KADAR ÇOK MUTLUYUZ Kİ…
Temmuz ayında açılan geleneksel Atakum Kadın El Emeği Pazarı’nın ardından gerçekleştirilen festival, yurttaşların büyük beğenisini topladı. Samsun Kadın El Emeği Festivali’nin katılımcılarından Nazife Uyanıksoy etkinliğin kendileri için son derece önemli olduğunu belirterek, “O kadar mutluyuz ki, evde uğraşıyoruz, didiniyoruz ve bir şeyler yapıyoruz. Emeğimizin bu şekilde değerlendirilmesi bizim için çok güzel bir fırsat. Başkanımız Av. Cemil Deveci’ye bize böylesine bir fırsatı sunduğu için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Nermin Yılmaz ise ‘’Herkes için çok yararlı ve kazançlı bir etkinlik oldu. Benzer etkinliklerin devamını diliyoruz. Hem eğlendik hem de yeni arkadaşlar edindik. Belediyemizin başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

FESTİVALE AMASYA’DAN KATILDI
Festivalde stant açan Vitray Sanatçısı Derya Cönte, organizasyondan duyduğu memnuniyeti belirterek, “İlk kez böyle bir toplulukta bulunuyorum. Komşunuz olan Amasya ilinden geliyorum. Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’ye, sevgili eşi Av. Gülay Deveci’ye, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Esin Çelebi’ye ve yönetimde olan herkese çok teşekkür ediyorum. Burada muhteşem bir festival oldu. Gerçekten çok güzel geçti. Çocukları, bizleri, emekçileri kısacası herkesi düşünmüşsünüz. Sevdiğim vitray sanatını tanıttığım için çok mutluyum” dedi.

Fatma DİNÇ

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.