‘KAHVECİLERİ ÖLÜME TERK ETTİK’

Samsun’da, SESOB Başkanı Eyüp Güler, “Pandemide en çok kahveci esnafı etkilendi. Onları adeta ölüme terk ettik” açıklamasında bulundu

25.01.2021
A+
A-

Samsun Kahveciler odası Başkanı Mustafa Kara’nın sert sözlerle eleştirdiği Eyüp Güler, “Pandemi süreci en çok kahveci esnafını vurdu” dedi.

‘KAHVECİLİK DİYE BİR ŞEY KALMADI’
Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara’nın, “Esnafın hiç bir sorunuyla ilgilenmiyor. Bıçak kemiğe dayandı. Esnaf bitti. Buna kraşın SESOB Başkanı, makamının tadını çıkartıyor” açıklamasını yaptığı gün, Eyüp Güler, kahvehane esnafının sorunlarını dile getirdi. Kahveciler Odası Başkanı’nın sert eleştirilerine muhatap kalan Güler, pandemiden ekonomik olarak en çok kahveci esnafının mağdur olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Kahveci esnafı bu süreçte büyük yara aldı. Kahvecilik diye bir şey kalmadı. Kahvecileri ölüme terk ettik. 1 senedir kahvehaneler kapalı. Vaka sayıları azalmaya başladı. Vaka sayılarının düşmesiyle birlikte en önce kahvecilerin düşünülmesi lazım. En çok desteğin de kahveciye verilmesi lazım. Çünkü kahveci esnafının yanında da çalışan birçok işçi vardı. Samsun’da da tüm kahvecilerin gözü kendilerine verilecek destekte.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.