KİM BU İL BAŞKANI? - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

KİM BU İL BAŞKANI?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte AK Parti’den ihraç istemiyle disipline sevk edilen, partinin kurucularından Ayhan Sefer Üstün flaş açıklamalarda bulundu.

Bu haber 08 Eylül 2019 - 20:53 'de eklendi.

AK Parti’den ihracı istenen Üstün: Samsun’da efsane olmuş eski il başkanları bize destek veriyor

EFSANE SİYASETÇİ KİM?
AK Parti’de geçmiş dönemlerde milletvekilliği yapmış çok sayıda kişinin kendilerine destek verdiğini belirten Ayhan sefer Üstün; ‘AK Parti’de efsane olmuş diyebileceğimiz Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun’dan bir çok il başkanı bu yapıya destek veriyor. Tabandan da bir destek var. Zaten bizim hareketimiz önce tabandan başladı. Bir hareketin önce felsefesi, programı ve dayandığı bir tabanının olması lazım. Bu hareketin tabanı zaten illerde oluştu.’ dedi.

ÇOK BÜYÜK TEVECCÜH VAR
Şu anda bu hareketin felsefesini ve programını söylemlerle oluşturduklarını belirten Üstün; ‘Kurumsallaştığında da tam çerçevesi ortaya konacak. AK Parti tabanından, muhafazakâr kesimden çok büyük teveccüh göreceğimize inanıyorum. Ayrıca nasıl ki ilk yıllarında liberaller, değişik fikirden insanlar AK Parti’ye destek verdiyse, benzer bir desteği bizim de oluşturacağımızı düşünüyorum. Çünkü biz o insanlara da hitap edeceğiz.’ diye konuştu.