Konsolosluk Binasına Türk Bayrağı Asıldı

Hollanda’nın İstanbul’un İstiklal Caddesi’ndeki Başkonsolosluk binasındaki Hollanda bayrağı indirilerek Türk bayrağı asıldı

12.03.2017
A+
A-

Uluslararası anlaşmalara göre Hollanda toprağı sayılan Başkonsolosluk yerleşkesinde Hollanda bayrağı asılıydı. Ancak saat 12.00’e doğru bu bayrak indirilerek yerine Türk bayrağı asıldı.

Dün geceden beri yaşanan olayları protesto etmek isteyen bir Türk vatandaşının çatıya çıkarak bayrağı değiştirdiği öğrenildi.

 

ÇATIYA ÇIKAN VATANDAŞ DEĞİŞTİRDİ

Türk bayraklarıyla konsolosluk önünde toplanan vatandaşlar Hollanda aleyhine slogan atarken bazı vatandaşların ise konsolosluğa yumurta attığı görüldü. Çevik Kuvvet ekipleri ve Özel Harekat polisleri de giriş çıkışa kapatılan konsolosluk önünde geniş güvenlik önlemi aldı.
Sabah saatlerinden itibaren süren protestolar kapsamında yaşananlar ise dikkati çekti. İstanbul‘da konsolosluk binasında Hollanda‘nın kararınca Türk bayrağı açıldı.

HOLLANDA’NIN İNSİYATİFİ

Başkonsolosluktaki bayrak değişiminin Hollanda‘nın kendi inisiyatifinde olduğu öğrenildi. Söz konusu bayrak değişiminin tepkilerin azaltılması için yapılmış olabileceği düşünülüyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.