‘Maddi durumun kötü çok pişmanım’

Samsun’da Ramazan ayında 3 gün içinde 3 ayrı camiden 33 adet musluk çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan ve mahkemece tutuklanan genç, “Maddi durumum kötü olduğu için caminin musluklarını çaldım” dedi

Olay, Samsun’un Canik ilçesinin Gaziosmanpaşa Mahallesi ve Teknepınar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ramazan ayında 3 gün içinde 3 ayrı caminin abdesthane ve tuvaletlerinden 33 adet musluk sökülerek çalındı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri ile Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri yaptıkları araştırma sonucu hırsızlık olaylarını gerçekleştiren Fatih A.’yı (19) yakalayarak gözaltına aldı.
Hırsızlık zanlısının çaldığı muslukları daha sonra sattığı ortaya çıktı. Polis ekipleri, muslukları satın alan şahsı da yakalayarak “hırsızlık malı satın almak” suçundan ifadesini alıp savcının talimatı doğrultusunda serbest bıraktı.

“PİŞMANIM”

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosunda sorgulanan Fatih A., Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcı tarafından tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Fatih A., “Maddi durumum kötü olduğu için caminin musluklarını çaldım. Pişmanım” dedi.
Mahkeme, Fatih A.’nın “ibadete ayrılmış eşya hakkında hırsızlık” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan Fatih A., Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.