‘MENEMEN’ ŞÖLENİ!

Samsun’un Kavak Belediyesi, kendine has tadı ile isim yapan ilçenin yöresel yemeği ‘Çakallı menemenini’ daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla festival düzenledi

09.10.2022
A+
A-

Samsun’da, ‘Menemen bizim kültürümüz’ sloganıyla düzenlenen 3’üncü Menemen Festivali, Kavak İlçesi’nde coşkulu kalabalığa ev sahipliği yaptı.

1 TON DOMATES, 5 BİN YUMURTA…
Çerkez Ekrem Bey Parkı’nda kurulan stantlarda gelen misafirlere beş saat boyunca 1 ton domates, 5 bin yumurta, 80 kilo tereyağı ve 75 kilo baharat kullanılarak özel kaplarda pişirilen sıcak menemen ikramı yapıldı. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, belediye ve Kavak Yerel Eylem Grubu işbirliği ile düzenlenen 3. Geleneksel Menemen Festivali’ne katılanlara ve festivalin başından sonuna destek veren herkese teşekkür etti.

PANDEMİ NEDENİYLE ARA VERİLMİŞTİ
Başkan Sarıcaoğlu, “Pandemi nedeniyle uzun süre yapamadığımız menemen festivalimizi bu yıl 3’üncü kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kısa bir süre önce yaptığımız Yaşar Doğu Güreş Festivali ve Yaz Şenlikleri gibi menemen festivalimiz de halkımızdan büyük ilgi gördü. Gün boyunca gerek hemşerilerimizi ve gerekse dışarıdan gelen misafirlerimizi ağırlayıp kendilerine meşhur yöresel yemeğimiz Çakallı menemeni ikram ettik. Akşam ise yerel sanatçılarımız güzel yorumlarıyla mükemmel bir konserde halkımızla birlikte güzel anlar yaşadık” dedi.

BİR KAVAK KÜLTÜRÜ
Festivallerin birlik ve beraberliğin pekişmesinde önemli rol oynayan etkinlikler olduğunu ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, “İlçemizin kardeşliğine katkı sunan bu tür organizasyonları ve kültürümüzün yaşatılmasını önemsiyorum. İlçemizin değerlerinin önce kendi halkımızca bilinmesi, sonra dışarıya tanıtılmasında bu tür festivallerin önemli bir yeri var. Bu etkinlikler gönüllerimizi buluşturan özelliği ile de çok kıymetli. Halkımız da genciyle, yaşlısıyla buraları boş bırakmamaya çalışıyor. Yaşadığı ilçeye sahip çıktığını göstermeye çalışıyor. Bundan daha güzel ne olabilir” diye konuştu.

Fatma DİNÇ

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.