‘MİLLET VİCDANININ SESİYİZ’

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, “Tüm sıkınkılara, zorluklara rağmen gazeteciler millet vicdanının sesi olmayı sürdürüyor” dedi

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çakır mesajında, gazetecilik mesleğinin önemine dikkati çekti ve, “Gazeteciler, demokrasinin sarsılmaz temeli olmayı sürdürüyor” dedi.

‘BÜYÜK BİR MÜCADELE İÇERİSİNDE…’
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gazetecilerin, kamuoyunu bilgilendirmek adına, doğru, tarafsız, objektif haber verebilmek için büyük bir mücadele içerisinde göreclerini yaptıklarını belirten Yusuf Ziya Çakır, “Meslektaşlarımız, dün olduğu gibi bugün de milletin vicdanına ses olmayı sürdürmektedir. Gazetecilik mesleği ve gazeteciler, demokrasinin, fikir ve düşünce hürriyetinin sarsılmaz temeli olmaya devam edecektir.
Kamuoyunu doğru ve hızlı şekilde bilgilendiren, ilkeli ve dürüst gazeteciliği kendine ilke edinmiş,
toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek emek veren, fedakarca çalışarak gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.