NUMANOĞLU’NA TESLİM!

Samsun’un Atakum ilçesi’nde faaliyet gösteren Eğitim Bilimleri Okulları, Samsun’un deneyimli eğitimcisi Davut Numanoğlu’nu ‘tam yetki’ ile göreve getirdi

Samsun‘un ünlü eğitimcisi, İlkadım İlçesi’nin ‘Kurucu Milli Eğitim Müdürü’ Davut Numanoğlu, Atakum İlçesi’ndeki Eğitim Bilimleri Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürlüğü’ne atandı.

EĞİTİME HİZMET YOLCULUĞU SÜRÜYOR
Yeni görevine başlaması nedeniyle bir açıklamada bulunan Davut Numanoğlu, “Eğitime hizmet yolculuğumuzu yeni bir mecrada, Eğitim Bilimleri Okulları’nda sürdürecek olmanın mutluluğu, heyecanı ve gururu içerisindeyim” dedi.
Eğitim Bilimleri Okulları Atakum Kampüsü’nü ‘tam donanımlı gerçek bir eğitim üssü’ olarak tanımlayan Numanoğlu,
“Tam öğrenme modeli ile bilginin öğretilmesinde analiz uygulanıp, pekiştirilmesine kadar öğrenme sürecini uzman akademik kadrosu ile takip ve takviye edeceğiz” diye konuştu.

DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMLARI
TEKNO SINIFLAR…
‘Rehberlik ve kişiye özgü öğrenme metodu’ ile öğrencileri yarınlara hazırlayacaklarını söyleyen Numanoğlu,
“Zengin içerikli yayınları ve etüt-telafi sınavlara hazırlama tecrübesi ile öğrencilerimizin lise(LGS), üniversite(YKS) sınav hazırlık süreçlerini başarı ile yürütmekte olan kurumumuz, ‘Yabancı Dil’ eğitiminde iletişimsel dil öğretim metodunu (CLT) kullanmakta. Dijital Eğitim Platformları, Tekno sınıflar (Akıllı Tahta , Akıllı İçerik) uygulamaları ve donanımları ile çağın gereklerine uygun öğrenme ortamlarını öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Geleceğin eğitimi Robotik Kodlama ile öğrencilerimize hayallerini kodlama imkanı sağlıyoruz. Sosyal -Kültürel ve Sportif yeteneklerini ortaya çıkaracak mekan-eğitimci kadrosu ve kulüp çalışmalarına ağırlık veriyoruz” bilgisini verdi.

DAVUT NUMANOĞLU KİMDİR?
Atakum Eğitim Bilimleri Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürlüğü görevine başlayan Davut Numanoğlu, 1969 yılında Samsun’ta doğdu. İlk ve orta tahsilini İlkadım Necatibey İlkokulu, lise tahsilin Samsun 19 Mayıs LMisesi’nde bitirdi. 1990 yılında öğretmenliğe başlayan Numanoğlu, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde görevc yaptıktan sonra 5 yıl Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü, 7.5 yıl kurucusu olduğu İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü‘nde ‘İlçe Milli Eğitim Müdürü’ olarak görev yaptı. 2017 yılında kamu görevinden istifa ederek özel bir okulda ‘genel müdür’ olarak göreve başladı. Davut Numanoğlu ayrıca Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Samsun TEMA Danışmanlığı gibi sivil toplum kuruluşlarında hizmet verirken Türkiye Buz Pateni Federasyonu Karadeniz Temsilcisi olarak da görev yapıyor. Davut Numanoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.