Okul Sütü Programı İle Çocukların Yüzü Güldü

15.02.2016
A+
A-

kaymakam=süt

Samsun’un Bafra ilçesinde ilkokul öğrencilerine okul sütü dağıtımı başladı.

Eğitim- Öğretim yılının ikinci yarısının başlamasının ardından Bafra’daki İlkokullarda eğitim gören 8 bin 200 İlkokul öğrencisine süt dağıtımı yapıldı. Bafra İsmet Paşa İlkokulu’nda yapılan programla dağıtımı başlanan sütler Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortak çalışması ile 2011-2012 yılından beri devam ediyor.

Programa katılan Bafra Kaymakamı Halis Arslan, minik öğrencilere süt dağıtıp, sütün yararlarını sorarken, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu açıklamalarda bulundu.

Katipoğlu, “Okul sütü programı Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2011-2012 Eğitim- Öğretim Yılı 2. Döneminde Resmi Özel Anaokulu, Uygulama sınıfı, Ana sınıfı ve İlkokul öğrencileri için başlatılmıştır.

Programın amacı, ana sınıfı dahil olmak üzere ilk okul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, bu sayede yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemek, bireylerin beslenme alışkanlıklarını küçük yaştan itibaren şekillendirmek özellikle vitamin ve mineral yetersizliğinden kaynaklanan birçok sağlık sorununun önüne geçilmesinin sağlanmasıdır. İlçemizde okul sütü programından 8201 öğrenci veli izni ile faydalanmaktadır. Öğrencilere okul sütü haftada Pazartesi, Çarşamba, Cuma olmak üzere 3 gün dağıtılmaktadır.” dedi.

Programa Bafra İlçe Kaymakamı Halis Arslan’ın yanı sıra, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın’da katılım gösterdi.

 

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.