Parti ağalarının dediği oldu!

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, liste dışı kalmasıyla ilgili olarak, “Partideki ağalar müdahil oldu” dedi

CHP’nin 26’ıncı dönem Samsun Milletvekili olan Hayati Tekin, 24 Haziran seçimleri için açıklanan CHP Samsun Milletvekili aday listesinde yer almaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

PARTİ İÇİ İKTİDAR HESAPLAŞMASI

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, 27’inci dönem için açıklanan milletvekili aday listesinde yer almaması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ağaların dediği oldu. CHP’de parti içi iktidar hesaplaşması ülke iktidarından daha çetindir” dedi.

İNCE İÇİN DEĞİL PARTİ İÇİN

Muharrem İnce’ye yakın isimlerin yeni dönemde milletvekili aday listelerine konulmadığı yönündeki iddialarıda değerlendiren Hayati Tekin, şunları dile getirdi. “Açıklanan liste kesin. Ağaların dediği oldu. Muharrem İnce’ye yakın olan isimler listeye alınmadı diye bir konu var. Tabanın değişim isteğinden dolayı ben Muharrem İnce’ye oy verdim. Muharrem İnce için değil partim için yaptım. Pişman da değilim.

ÇİZİĞİ ANTALYA’DA YEDİM

CHP’nin baron anlayışını uzun süredir görüyorduk. Aslında ben çiziği 22 Mayıs 2016’da Antalya’da ağalara karşı yaptığım konuşmada yedim. Doğruyu söylediğimiz için bağıra çağıra yüzlerine söylediğim için. Ancak benim parti ile bağım kopmayacak. Partiye küsecek halim yok. Parti ağalarının müdahili var burada.”

BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İDDİASI

Hayati Tekin, yerel seçimde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönündeki söylentiler ile ilgili de , “Öyle bir şey yok” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.