‘PEMBE’ GİYİP YÜRÜDÜLER!

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün ‘Pembeni Al Gel’ etkinliğinde pembe giyinen ve trampet çalan sağlıkçılar yürüyüş yaptı

PEMBE

Samsun’da, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri çerçevesinde ‘Pembeni Al Gel’ isimli yürüyüş düzenlendi.

PEMBE

‘YARIN GEÇ OLMADAN BUGÜN GEL’
İstiklal Caddesi Verem Dispanser Binası önünde toplanan sağlıkçılar ise trampet çalarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüştekiler ellerindeki pankartlarla meme kanserine dikkat çekti. Açılan pankartlarda “Yarın Geç Olmadan Bugün Gel”, “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” mesajı verildi.

PEMBE

Etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üy. Muhammet Ali Oruç, “Ekim ayı meme kanseri farkındalık ayıdır. Bu kapsamda bizde Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak hem farkındalığımızı arttıralım hem de bu konuya dikkat çekmek için bir yürüyüş programı düzenledik. Meme kanseriyle ilgili burada hem broşürlerimiz dağıtılacak ve vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunacağız hem de bu farkındalığı arttırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kanser taramaları Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Meme kanseriyle ilgili mamografi çekimi ve tüm kanser taramaları Sağlık Heyet Merkezlerimiz, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ya da Toplum Sağlığı Merkezlerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Buradan vatandaşlarımıza muhakkak bu merkezlerimize uğramalarını ve kanser taramalarını yaptırmaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

PEMBE

PEMBE

İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.