PFDK’dan SAMSUNSPOR’a ŞOK CEZA!

PFDK, Altınordu-Samsunspor maçında yaptığı ciddi faul nedeniyle Douglas Tanque’ye 3 maç men cezası ve 13 bin lira para cezası verdi

SAMSUNSPOR

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Altınordu-Samsunspor maçında yaptığı ciddi faul nedeniyle Douglas Tanque’ye 3 maç men cezası ve 13 bin lira para cezası verdi.

SAMSUNSPOR

TARAFTARLARA DA ‘DEPLASMAN’ CEZASI
PFDK’nın aldığı kararda, “Yılport Samsunspor Kulübü’nün, 15.10.2022 tarihinde oynanan Altınordu-Yılport Samsunspor Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI MİSAFİR TRİBÜN B blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,Aynı müsabakada Yılport Samsunspor Kulübü sporcusu Douglas Willian Da Silva Saouza’nın, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 3 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Yılport Samsunspor Kulübü sporcusu Douglas Willian Da Silva Saouza’nın, ihraç sonrası sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına” karar verildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.