PİŞMANLIĞI FAYDA ETMEDİ

Samsun’da bir kişi halasının evine arkadaşını götürüp bıçakla parasını gasp ettikleri iddiasıyla tutuklandı

Samsun’da bir kişi geceleyin halasının evine arkadaşını götürüp ‘bıçak zoruyla parasını gasp ettikleri’ iddiasıyla arkadaşı ile birlikte tutuklandı.

YÜZÜNÜ SARDI, CERRAHİ ELDİVEN GİYDİ
İlkadım ilçesi Derecik Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda meydana gelen olayda, bir hastanede çalışan E.Ç. (27), arkadaşı O.G. (20) ile kiraladığı araçla halası H.B.’nin (66) evinin yanına gitti. E.Ç. çalıştığı hastaneden aldığı sargı bezini ve cerrahi eldiveni O.G.’ye verdi. O.G. de yüzünü sargı bezi ile kapatıp eline de cerrahi eldiven taktı. Gece yarısı H.B.’nin evine giren O.G. bıçak çekerek, “Siz Almancısınız. Sizde çok para var” diye para gasp etti. İddiaya göre, O.G. gasp ettiği parayı da E.Ç.’ye verdi. E.Ç. de bir bankanın ATM’sinden hesabına yatırdı.
YAKALANDI, ‘PİŞMANIM’ DEDİ
E.Ç. ve O.G. olaydan sonra kayıplara karıştı. Olay polise haber verildi. Samsun polisi olayla ilgili güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak iz sürüp E.Ç. ve O.G.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Polisteki sorgularının ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edilen E.Ç., “Ben olay günü elde ettiğim parayı E.Ç.’ye verdim. E.Ç. parayı kendi hesabına yatırdı. Olay nedeniyle pişmanım” dedi.
‘HATIRLAMIYORUM’
E.Ç. ise “O.G.’nin verdiği ifadeyi kabul etmiyorum. Olay günü alkollüydüm. Hastaneden aldığım sargı bezi ve eldiveni O.G.’ye verdim. Ancak kullandığını görmedim. Atılı suçun kim tarafından işlendiğini bilmiyorum. Suç işlemediğim için etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemiyorum” diye konuştu.


TUTUKLANDI
Nöbetçi mahkeme E.Ç. ve O.G.’nin tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan E.Ç. ile O.G. Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.