‘RÜŞVET’i sordu!

İYİ Partili Erhan Usta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdi soru önergesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘Rüşvet’ operasyonunu sordu

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediyesinde mali hizmetler daire başkanı olarak görev yaparken rüşvet operasyonundan gözaltına alınan Bahattin Karakaş’ı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, verdiği önergeyle sordu.

1 YIL GEÇTİ, MÜFETTİŞ NEREDE?
“Gerek Samsun gerekse de Türkiye gündeminde geniş yer bulan yolsuzluk olayının ardından toplumun ve bizlerin beklentisi; Bakanlığınız tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesinde bu konunun araştırılması ve soruşturulması için mülkiye müfettişi görevlendirmesi yapılmasıydı” diyen Usta, “Ancak aradan 1 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen, Bakanlığınızca yapılan bir görevlendirme bilgisi tarafımızda bulunmamaktadır” diye ekledi.

YOLSUZLUĞUN İŞBİRLİKÇİLERİ VAR MIDIR?
Erhan Usta verdiği önergeyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şunları sordu:

1. Bakanlığınız tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesinde bu konunun araştırılması ve soruşturulması için mülkiye müfettişi görevlendirmesi yapılmış mıdır?

2. Yapıldıysa soruşturma ne aşamadadır?

3. Yapılmadıysa neden yapılmamıştır?

4. Bu denli büyük bir yolsuzluğu sadece bir kişinin yaptığına ve bildiğine gerçekten inanıyor musunuz?

5. Varsa işbirlikçilerinin ortaya çıkarılması için nasıl bir yol izliyorsunuz?

6. Benzer bir durum muhalefet partisine bağlı bir belediyede meydana gelse izleyeceğiniz yol ne olacaktı?

MAKAM ODASINDA BİNLERCE EURO
Bilindiği üzere, Samsun Büyükşehir Belediyesinde mali hizmetler daire başkanı olarak görev yapan Bahattin Karakaş, 2020 yılı Aralık ayında rüşvet operasyonunda gözaltına alınmıştı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin Bahattin Karakaş’ın makam odasında yaptığı aramada 135 bin Euro, 36 bin lira, 6 kilo 430 gram altın, 13 çeyrek altın benzeri büyük boy altın, 75 tam ve 50 yarım, 1059 çeyrek altın, 22 ayar 0.5 gram ibaresi olan 1 adet altın, toplam 10 gram altın, 1 tane üzerinde Atatürk portresi olan altın, 490 Gürcistan Larisi, 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 24 adet hesap cüzdanı ele geçirilmişti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.