Saadet iktidarında Ankara’da hâkimler var denilecek!

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdüren Saadet Partisi Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Öcal, Şeyhulaş Mahallesini ziyaret etti

Çetinkaya, Emenli ve Dededağı ziyaretlerinin ardından Şeyhulaş Mahallesini ziyaret eden Saadet Partisi Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Öcal, kahvehanede yaptığı konuşmada vatandaşlardan düşünerek oy vermelerini istedi.

 

ADALET KURUMLARI MAĞDURİYETLERİN MERKEZİ OLDU

Talimatla harekete geçen ve karar veren bir yargı mekanizması ülkeyi felakete götüren yanlışların en büyüğüdür diyen Mustafa Öcal, ‘’Tarafsızlığı noktasında yeterli olmayan HSK, 16 Nisan Referandumu ile birlikte tarafsızlığını ve bağımsızlığını bütünüyle yitirmiştir. Yargının siyasallaşmasıyla birlikte, hâkim ve savcıların kararlarında tarafsızlıktan ve bağımsızlıktan uzaklaşması kamu vicdanını yaralamakta, devletle milleti karşı karşıya getirmektedir. Saadet iktidarında herkes “Ankara’da hâkimler var” diyebilecektir! Siyasetten talimat bekleyen hâkimler dönemi son bulacaktır’’dedi.

KUVVETLER AYRILIĞI İLKESİNİ UYGULAYACAĞIZ

Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle birlikte meclisin, yürütme üzerindeki denetim gücü elinden alındığını, yürütmeyi denetlemesi gereken yargının da yürütmenin etkisine girdiğini söyleyen Öcal, ‘’Kuvvetler ayrılığı Saadet Partimizin vazgeçilmez prensiplerden biridir. Saadet iktidarında kamu yararını, halkın menfaatini, insanların temel hak ve hürriyetlerini güvence altına almak amacıyla birbirinden ayrı fakat birbirini denetleyen ve dengeleyen kuvvetler ayrımı sistemini tesis edeceğiz. Sultanlarda dahi olmayan bir yetki ile bu ülkenin yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz. Haksızlık yapan cumhurbaşkanı da olsa, karşısında hakkın söylenebileceği bir düzen inşa edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.