‘Samsun çiftçisinin geliri 5 kat artacak’

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı Bedri Yaşar, Samsun çiftçisine müjde verdi. Yaşar, hayata geçirecekleri projelerle çiftçinin gelirinde en az 5 kat artış olacağını dile getirdi

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma töreninde açıklanan dev projeler Samsun halkının yüzünü güldürdü. İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı Bedri Yaşar, Samsun’da işsizliğin önüne geçecek ve kentin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmenin zor olmadığını ve bunu İYİ Parti’nin başaracağını dile getirdi.

 

‘GÖZ BOYAMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Uygulanana yanlış tarım politikaları nedeniyle, çiftçinin zarar ettiğini ifade eden Bedri Yaşar, “Hükümet maalesef çiftçinin derdine derman olacak çözümler yerine popülist politikalarla göz boyamaya çalışmaktadır. Gübre, mazot ve elektrik fiyatlarındaki artış herkesin malumu. 2017’de çiftçiye destekleme ödemesi 12,7 milyar TL olmuştur ancak kanuna göre yapılması gereken ödeme 30,4 milyar TL olması gerekirdi. Bu durum 2018 yılı için de değişmemiştir. Hükümetimiz adeta çiftçiden para kazanmaktadır” dedi.

 

HEDEF 1 MİLYAR DOLAR

Çiftçinin ürünlerinin bu sene de tarlada kalacağından korktuğunu belirten İYİ Parti Samsun Miletvekili Adayı Bedri Yaşar, “Çiftçimiz tarlalarını yıllardır ekip biçiyor fakat ürünlerini değerinde satamıyor. Bafra, Çarşamba, Terme ve bölgeye hizmet verecek dev entegre gıda tesisleri yapacağız. Çiftçi ürününü tarlasında toplayacak ve fabrikasında paketleyecek. Bu proje sayesinde çiftçinin net gelirinde en az 5 kat artış olacak. Havza ve Vezirköprü merkezli dev jeotermal sera kompleksleri yapacağız. Çiftçimizin her zaman yüzü gülecek. Hedefimiz Samsun’dan en az 1 milyar dolar tarım ürünleri ihraç etmek” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.