‘SAMSUN’ hayali!

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Ankara’dan Samsun’a uzanan, Samsun’u Anadolu’ya bağlayacak hızlı tren, stratejik önemde” dedi

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TBMM’de yaptığı konuşmada, Samsun Hızlı Tren Projesi’ni gündeme getirerek, “Ankara’dan Samsun’a uzanan, Samsun’u Anadolu’ya bağlayacak hızlı tren, stratejik önemde” dedi.

‘HIZLI TREN İÇİN UĞRAŞIYORUZ’
Çorum özelinde şu anda belki en önemli gündem maddelerinin en başında hızlı tren ve yük treni projesinin geldiğinin altını çizen Kavuncu, şunları söyledi:

“Bizden önceki AK Parti hükümetleri döneminde karar alınmış. Ankara’dan Samsun’a uzanan, Samsun’u Anadolu’ya Anadolu’yu da bütün her tarafa bağlayacak hızlı tiren stratejik bir öneme sahip. Türkiye’nin gelişmesi kalkınması yeni Türkiye, yeniden büyük Türkiye’nin inşası için, Çorum için bu hat çok önemli. Bu konuda Çorum olarak, bütün paydaşlarımızla birlikte, Kırıkkale, Amasya, Samsun milletvekillerimizle işbirliği yapıyoruz.

HATTIN MALİYETİ 10 MİLYAR LİRA!
Çorum ve Samsun hattı maliyeti yaklaşık 10 milyar, eski parayla 10 katrilyon civarında. Biz diyoruz ki yani illa Kırıkkale’den bağışlasın Samsun’a kadar değil. Samsun’a gitmek için önce Çorum’dan geçmesi gerekiyor. Çorum’a kadar bir ihale edelim. Ondan sonrasını Samsun’a kadar hatta daha sonra Karadeniz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili çok ciddi adımlar atacağız, ciddi müjdelerimiz olacak hemşerilerimize.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.