SAMSUN MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI’NDA SEVİNÇ VE GURUR!

MMO Samsun Şubesi, OMÜ ve Samsun Üniversitesi’nin ‘makine, endüstri, uçak ve uzay mühendisliği’ bölümlerinden derece ile mezun olan öğrenci üyeleri için bir kutlama programı düzenledi

mühendis odası

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ve Samsun Üniversitesi’ne(SAMÜ) bağlı ‘Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uçak ve Uzay Mühendisliği’ bölümlerindeki eğitimlerini derece ile tamamlayan Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi’nin ‘öğrenci üyeleri’, derece ile mezun olmanın heyecanını ve gururunu yaşadı.

GÜRKAN: BİR KEZ DAHA GURURLANDI

MMO Samsun Şubesi’nde düzenlenen ‘Mezuniyet Programı’na mezun öğrenci üyelerin yanısıra aileleri de katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, “Genç meslektaşlarımız bizleri bir kere daha gururlandırdı” dedi.

mühendis odası

MESLEĞE HAZIRLANMA SÜRECİNE KATKI
Oda olarak öğrenci üye kaydı yaptıran tüm öğrencilere yönelik birçok toplantı, teknik seminer ve geziler düzenlediklerini hatırlatan Gürkan, Ayrıca staj yeri oluşturarak ve sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı sağladık. Genç meslektaşlarımızla mesleğe adım attıkları günden itibaren başlayan ‘Oda-Üye’ birlikteliğimizin daimi olması için MMO olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya bundan sonra da hazırız” diye konuştu.

‘GÜZEL İNSAN’ VE ‘DİL’ UYARISI
Kadir Gürkan ayrıca, “Burada mezun olan arkadaşlarıma söyleyeceğim konuların 1’incisi insan olman gereklerini tam olarak yerine getirmenin önemidir. 2’ncisi ise kodlama/yazılım ile yabancı dil konusunda gereken eğitimleri ve takviyeleri bir an önce tamamlamanın gerektiğidir” dedi.

mühendis odası

DERECE İLE MEZUN OLANLARA ÖDÜL
Mezuniyet programında OMÜ Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölüm 1’incisi Berkay Gültekin, 2’ncisi Veli Berke Kayıkcıoğlu, 3’üncüsü Emre Nayir, SAMÜ Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölüm 1’inciliğini paylaşan Erkan Öztürk ve Barış Şenel, 2’ncisi Atakan Yalçın Önel, 3’üncüsü Fatma Çelik hediyelerini MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan’dan, OMÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm 1’incisi Mervenur Çabuk, 2’ncisi Emre Yapıcı, 3’üncüsü Beril Kıyak hediyelerini MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Bozal’dan, SAMÜ Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölüm 1’incisi Mehmet Arslan, 2’ncisi Afra Bildik, 3’üncüsü Ramazan Öztürk hediyelerini MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Ünsal Kıran’dan aldı.

mühendis odası

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.