SAMSUN-SARP YENİDEN!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Toplam 513 kilometre uzunluğunda planlanan Samsun-Sarp Demir Yolu’nda proje çalışmalarını başlatacağız” dedi

Bakan Uraloğlu'ndan açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Türkiye’de bir taraftan kara yolu yatırımları devam ederken; özellikle demir yolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girdik. Toplam 513 kilometre uzunluğunda planlanan Samsun-Sarp Demir Yolu’nda proje çalışmalarını başlatacağız” dedi.

Bakan Uraloğlu'ndan açıklama

BÖLÜNMÜŞ YOL AĞI 29 BİN KİLOMETRE
Bakan Uraloğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi. Valiliği ziyaret eden Bakan Uraloğlu, il ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla İl Koordinasyon Toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası açıklama yapan Uraloğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak son 21 yılda ülkemiz ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 4 trilyon 173 milyar lira yatırım gerçekleştirdik. 2003 yılı öncesi mevcut 6 bin 100 kilometre uzunluğundaki bölünmüş yol ağımızı, 29 bin kilometrenin üstüne çıkardık. Bin 714 km olan otoyol ağımızı, 3 bin 633 kilometreye yükselttik. Hava yolunu halkın yolu yaptık. İç hat uçuş nokta sayımızı 26’dan 57’ye, dış hat uçuş noktamızı 343’e yükselttik. 149 olan liman sayımızı 217’ye, 37 olan tersane sayımızı ise 84’e çıkardık. Tüm ülkemizde olduğu gibi Trabzon’umuzu da dev yatırımlar ile dört baştan imar etmeye devam ediyoruz” dedi.

Bakan Uraloğlu'ndan açıklama

‘SAMSUN’DAN SARP’A KADAR HAREKET GELDİ’
2007 yılında yıllarca bitmeyen, adeta bir yılan hikayesine dönen Karadeniz Sahil Yolu’nu tamamladıklarını söyleyen Abdülkadir Uraloğlu, “Karadeniz Sahil Yolu ile Samsun’dan Sarp Sınır Kapısı’na kadar hareket geldi. Trabzon’da kuzeyden güneye ulaşım sağlayan birçok yolu bitirdik. Bir kısmında da çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

TREN YOLUNUN MERKEZİ TRABZON OLACAK
Samsun-Sarp demir yolu için proje çalışmalarına başlanacağını açıklayan Uraloğlu, “Trabzon’daki yatırımlarımız, ulaşımın tüm modlarını kapsıyor. Türkiye’de bir taraftan kara yolu yatırımları devam ederken; özellikle demir yolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girdik. Planlamalarımız içerisinde Trabzon da bu yatırımların ortasında bulunuyor. Samsun-Sarp Demir Yolu ve bunun merkezi de Trabzon. Toplam 513 kilometre uzunluğunda planlanan demir yolunda proje çalışmalarını başlatacağız” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.