SAMSUN SÜSLENİYOR!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nda çöpten elektrik üretiyor. Bu sırada ortaya çıkan atık ısıyı da kurulumunu sağladığı serada kullanarak çiçek üreten Büyükşehir Belediyesi bunlarla da şehri süslüyor

Samsun’da, çevreye duyarlı projelere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nda çöpten elektrik üretip, bu sırada ortaya çıkan atık ısıyla da çiçek üretiyor. Türkiye’nin en modern çöp toplama tesislerinden biri olan Katı Atık Depolama Tesisinde, atık ısının seraya verilerek, burada bitki üreten Büyükşehir Belediyesi, hem iç hem de dış mekan bitkilerinin üretimini yapıyor.

KAVŞAK, REFÜJ VE PARKLAR İÇİN
3 bin metrekare alanda kurulan serada yetiştirilen çiçekler, Samsun’da kavşakları, refüjleri ve parkları süslüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler seradan teslim aldıkları çiçeklerin sezon boyunca ekimini gerçekleştiriyor.

YÜZDE 35’İNİ BÜYÜKŞEHİR ÜRETİYOR
Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Ekrem Şahin, “Çeşitli türlerde üretilen 120 bin çiçeği şehrimizin muhtelif yerlerine ekiyoruz. Ekiplerimiz Başkanımız Mustafa Demir’in çizdiği vizyon doğrultusunda Samsun’u çiçeklerle bezeli bir şehre dönüştürmek için her alanda yoğun çalışma yapıyor. Toplam ektiğimiz çiçeğin yüzde 35‘ini kendimiz üretiyoruz ve bunlarla şehrimizi süslüyoruz” dedi.

Serada yetiştirilen çiçekler kamu kurum kuruluşlarının çevre düzenlemelerinden belediyelerin yaptığı park bahçe süslemelerine varıncaya kadar her alanda kullanılıyor.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.