SAMSUN’A TALİMAT

CHP lideri Kılıçdaroğlu katıldığı, Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İşbirliği Çalıştayı’nda Samsun dahil 3 şehire “Her belediyemizin Balkan coğrafyasından kardeş belediyeleri olsun” talimatını verdi

CHP Lideri Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan talimat geldi. Kılıçdaroğlu, Samsun, Ankara, İzmir ve Trakya’da ‘Balkan Masası’nın yaptığı çalışmaları önemsediklerini belirterek, “Her belediyemizin Balkan coğrafyasından kardeş belediyeleri olsun” talimatını verdi.

“BİRİKİMLER PAYLAŞILIYOR”
Kılıçdaroğlu, ‘Balkan Masası’nda görev yapan sorumluluk alanların gayretlerini gördüğünü belirterek, “Son 3 ayda, Ankara’da, Samsun Atakum’da, İzmir Bornova’da gerçekleştirdikleri çalışmaların dördüncüsünü Trakya’da yapıyorlar. Burada yapılan çalıştay Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerini kapsıyor. Tüm Trakya’yı kapsayan bu çalıştaya yerel yönetimlerimizin de destek verdiğini biliyoruz. . Yerel yönetimlerimiz karşılıklı olarak birikimlerini paylaşacak. Buradan güzel kararlar çıkacağına eminim. Kısa süre sonra bu kararların uygulanabilirliğini hep birlikte göreceğiz” dedi.

“BALKANLARA ULAŞALIM”
“Balkanlara yönelik çalışmalarımızın iç politikaya alet edilmeden milli vasfın muhafazası önemlidir” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Burada da belediye başkanlarımıza büyük görevler düşüyor. En büyük dileğim bu, her bir belediyemizin Balkan coğrafyasından bir kardeş belediyeleri olsun. Bunu özellikle önemsiyorum. Bu konuda Balkan Masasına da büyük görevler düşüyor. Bunun eş güdümünü sağlamak da bizim görevimiz. Mutlaka Balkanlara ulaşmalıyız” dedi.

Toplantıya ayrıca CHP Balkan Masası Sorumlusu da olan Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, Kırklareli belediye başkanları ve partililer de katıldı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.