‘SAMSUN’A YATIRIM’ CEVAPLARI!

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’yapılan yatırımları anlattı, planlanan ve zaman zaman eleştirilen yatırımlarla ilgili ise açıklamalarda bulundu

Karadeniz’deki miting programını Samsun’da noktalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da dün gerçekleştirdiği mitingte il genelinde yapılan yatırımları anlattı ve tamamlanmaları noktasında eleştirilere yol açan bazı proje ve yatırımların son durumu hakkında bilgi verdi.

SAMSUN’A 92 MİLYAR LİRALIK KAMU YATIRIMI
“Hızlı tren hattının ilk etabını oluşturan Kırıkkale-Çorum arasındaki projeyi, yatırım programına aldık” diyen Erdoğan, hükümet tarafından Samsun’a yapılan yatırımlarla ilgili şunları söyledi:

“Bay bay Kemal ve ortakları ne yaparsa yapsın biz bugüne kadar sadece eser ve icraat siyaseti yaptık. Sizlere hizmet sevdamızdan asla geri adım atmadık, çok çalıştık. Çok mücadele ettik. Çok çaba harcadık. Şehirlerimizin ne noksanı, sıkıntısı varsa biz çözüme kavuşturduk. Yılların altyapı, üstyapı eksikliklerini hamdolsun biz giderdik. Bu anlayışla Samsun’a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 92 milyar lira kamu yatırımı yaptık. Yatak sayısı 900 olan şehir hastanemizi bu yıl tamamlıyoruz. TOKİ eliyle Samsun’da 10 bin 604 konut projesini hayata geçirdik. Şimdi de ilk evimle 4450 yeni konut, ilk iş yerimle iş yeri inşa ediyor. İlk arsamın da altyapısı hazır. 5 bin arsa veriyoruz.

SAMSUN-BAFRA, ÇEVRE VE TERME-ÜNYE YOLLARI
Millet bahçelerimizden 3’ünü hizmete aldık. Diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Ulaştırmada, Ladik-Taşova yolunu, Çarşamba-Taşova yolu ile Toptepe güzergahındaki eksikleri bu yıl tamamlıyoruz. Samsun-Bafra yolu, Samsun Çevre Yolu ve Terme-Ünye-Fatsa yolundaki onarımları seneye bitiriyoruz. Hızlı tren hattının ilk etabını oluşturan Kırıkkale-Çorum arasındaki projeyi, yatırım programına aldık.

ASARCIK, SALIPAZARI, VEZİRKÖPRÜ BARAJLARI
Tarım ve ormanda Asarcık, Salıpazarı ve Vezirköprü, Doluca Barajlarının yapımına devam ediyoruz. İnşa ettiğimiz sulama projeleriyle Samsun’da 605 bin dekar tarım arazisini sulamaya açarak çiftçilerimize yıllık 2 milyar lira zirai gelir artışı sağladık. Yapımı devam eden ve sulama tesisimizle 221 bin dekar tarım arazisini daha sulayacağız. Samsunlu çiftçilerimize 3,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik.

YAKAKENT’E SU ÜRÜNLERİ OSB KURULUYOR
Sanayi ve teknolojide Yakakent Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesini kuruyoruz. Ayrıca mevcut iki organize sanayi bölgemizi de genişletiyoruz. Samsun’da 1,5 milyar dolar ihracat oluşturacak Orta Karadeniz Serbest Bölgesi’nin kuruluşu tamamlandı. Yeni organize sanayi bölgesi için ilave yer tahsisini de gerçekleştirdik. Tüm bu yatırımlarımız şehrimize ve sanayicilerimize hayırlı olsun.

‘ÜLKEMİZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN KARAR VERECEĞİZ’
Enerjide 348 bin doğalgaz abonesi olan Samsun ve 15 ilçesini doğal gaza kavuşturduk. Önümüzdeki süreçte Salıpazarı’na da doğal gaz getiriyoruz. Allah ömür, milletimiz de yetki verdikçe sizin için çalışmaya koşturmaya devam edeceğiz. Tüm bu yatırımların devamı noktasında 14 Mayıs çok önemli. Önümüzde sadece 10 gün kaldı. 10 gün sonra sandıklardayız. Ülkemiz ve geleceğimiz adına çok mühim bir karar vereceğiz.”

İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.