Dolar 33,0154
Euro 35,9981
Altın 2.568,32
BİST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu
İstanbul
33°C
Az Bulutlu
Sal 33°C
Çar 34°C
Per 32°C
Cum 33°C

Samsun’da 81 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Samsun’da 81 m2 depolu dükkan icradan satılıktır
REKLAM ALANI
7 Ocak 2021 13:57

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2020/7243 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Samsun İli İlkadım İlçesi Selahiye Mahallesi 421 ada, 275 parselde bulunan zemin kat 7 nolu bağımsız bölüm Depolu Dükkanın TAM hissesidir. Tapunun Beyan kısmında Yönetim lanı 23/10/2015 ve AT 3402 Say Kanunun Ek 1. Mad. Uygulamasına tabidir beyanları vardır. Mimari projesine göre; zemin katta bulunan dükkan giriş katı 31,00 m2 ve bodrum katta bulunan eklentisi depo 50,00 m2 olmak üzere toplam 81,00 m2 brüt kullanım alanına sahiptir.Onaylı mimari projesine göre zemin kat tek hacimli dükkan ve wc kısmından oluşmaktadır.Zemin kattan bodrum kata iniş merdivenleri vardır.Ana taşınmazın yüzölçümü 138,05 m2dir, Ana taşınmaz niteliği Arsadır.Arsa payı 40/300?dür. Parsel İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde Kadifekale Mahallesinde 30 Ağustos Caddesine cephedir. Etrafında 6-7 kata kadar zemin katları işyeri, diğer katları konut kullanım amaçlı yapılar mevcuttur. Ulaşımı cephe olduğu 30 Ağustos Bulvarından geçen otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanabilecek konumdadır. Elektrik, su, kanalizasyon ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Yaklaşık olarak; Karadeniz İlkokuluna 100 metre, 30 Ağustos Parkına 100 metre, 2. Bulvar yoluna 450 metre, Gençlik Parkı tramvay durağına 800 metre mesafededir.Dış cephe doğramaları alüminyumdur, iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tabanı seramik kaplıdır. Mimari projesinde zemin katta 7 nolu, 8 nolu ve 9 nolu bağımsız bölümler bulunmasına rağmen, projeden farklı olarak bağımsız bölümler arasındaki duvarlar yapılmamıştır ve tek mahal olarak kullanılmaktadırlar.Satışa konu 7 nolu bağ bölümün ayrı giriş kapısı yoktur. Yapıya ait inşaat ruhsatı 01/04/2015 tarihinde alınmıştır.Taşınmaz Kadifekale Mahallesi 30 Ağustos Caddesi No:21 İlkadım / SAMSUN adresinde bulunmaktadır.Borçlu hissesi tam olup değeri 128,000,00 TL dir.
Yüzölçümü 81 m2
Arsa Payı 40/300
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında Konut Alanı Bitişik nizam 7 kat yapılaşma koşulu bulunmaktadır.
Kıymeti 128.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 10/03/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü 12/04/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/7243 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

Ayrıntılar için tıklayınız..

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.