SAMSUN’DA ACI NEVRUZ!

Samsun’da KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk, “Sel felaketleri ve depremler nedeniyle 2023 yılı Nevruz’unu büyük acı ve üzüntü ile karşılıyoruz” dedi

SAMSUN'DA ACI NEVRUZ!
21.03.2023
A+
A-

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK) Samsun Dönem Sözcüsü Büro Emekçileri Sendikası(BES) Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, Nevruz nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Tuluk, Nevruz’u bu yıl deprem ve sel felaketleri nedeniyle acı ve üzüntü ile karşıladıklarını söyledi.

GÖREVİ İHMAL EDENLER BULUNSUN
Meydana gelen deprem ve sel afetleri nedeniyle halkın yaralarının bir an önce sarılmasını dilediklerini söyleyen Yılmaz Tuluk, basın açıklamasında ayrıca şunlara değindi:

“Sağlık sisteminin, kamu hizmetlerinin ve kamu kurumlarının yetersiz kaldığı bu afet karşısında, siyasal iktidarın yetersizliği gözler önüne serilmiştir. Bu afette meydana gelen yıkımın sorumluların ve görevini ihmal edenlerin bir an önce tespit edilerek gerekli cezayı almalarını talep ediyoruz. Depremde hayatını kaybedenlerin üzüntüsünü derinden hissediyoruz. Hayatta kalanların acısını yürekten paylaşıyoruz. Onlarla her türlü dayanışma içerisinde olduğumuzun da bilinmesini isteriz.

DEMOKRASİ VE EMEK EL ÜSTÜNDE TUTULMALI
Ülkemizde yaşanan felaketlerin yeniden yaşanmaması için gerekli tedbirlerin acilen alınmasını, 2023 Nevruz’unun barış ve kardeşliğe, demokrasinin ve emeğin el üstünde tutulmasına olanak sağlamasını dileriz. Binlerce yıllık köklü tarihi ve kültürel değerleriyle coğrafyamızda yaşayan bütün halklar için barış ve kardeşliğin adıdır Nevruz.

BARIŞ, KARDEŞLİK, DAYANIŞMA…’
Eşit, özgür ve insanca yaşam mücadelesinin ilerleyebilmesi, emekçiler arasındaki özgürlük, barış ve kardeşlik duygularının güçlenmesi ile mümkündür. Barışın, Kardeşliğin, Dayanışmanın, Özgürlüğün, Direnişin, Emeğin Ve Baharın Adı Nevruz Kutlu Olsun.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.