Samsun’da HAMSİ Şenliği!

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) öğrenim gören ve Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler için kemençeli hamsi şenliği gerçekleştirildi

23.11.2021
A+
A-

Samsun’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen organizasyonla il genelinde Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler, Hamsi Şöleni’nde bir araya geliyor.

OMÜ Kurupelit yerleşkesinde bulunan Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdu’nun bahçesinde dün başlatılan Hamsi Şöleni, bugün de Atakum Yeni Mahalle’deki Cemal Safi Yurdu ve Çarşamba İlçesi Yurt Müdürlüğü’nde devam etti. Kurulan ızgaralarda pişirilen yüzlerce kilogram hamsi ile mısır ekmeği, turşu kavurması ve helva, öğrencilere ikram edildi.

KASAPOĞLU: GELENEK HALİNE GETİRDİK
Şenlikte öğrenciler, kemençe eşliğinde horon oynayarak eğlenceli zaman geçirdi. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, her yıl düzenlenen hamsi şenliğini KYK’ya bağlı yurtlarda yaptıklarını söyledi. Geleneksel hale getirdikleri hamsi partisini KYK yurtlarının tamamında gerçekleştireceklerini dile getiren Kasapoğlu, “Yurtlarımızda kalan öğrenciler, ailelerinin bizlere emaneti. Onlara sahip çıkmak görevimiz. Burada aile ortamı sağlamak, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasını ve sınav dönemlerinde moral vermek amacıyla kemençe eşliğinde hamsi günü etkinliği düzenledik. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen öğrencilere Karadeniz’in lezzeti hamsiyi tanıtmak ve tattırmak istedik” dedi.

Şenliğe katılan öğrenciler de etkinlikten dolayı memnun olduklarını ifade etti.

Sibel TOPAL

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.