Samsun’da hasta yakını doktora saldırdı | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Samsun’da hasta yakını doktora saldırdı

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, OMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümünde asistan hekim Dr. Gökhan Gök’ün hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını söyledi

Bu haber 29 Kasım 2019 - 15:44 'de eklendi.

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, neredeyse her gün hekimlere fiili ve sözlü şiddet haberleri aldıklarını belirterek, OMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümünde asistan hekim olan Dr. Gökhan Gök hem sözlü hem de fiili saldırıya uğradığını açıkladı.


HASTA YAKINI SALDIRDI
Randevusu olmayan bir hasta yakınının doktora saldırdığını kaydeden Erkan, “Diğer hastalar muayene olurken sonuç göstermek için ısrar etmiş, diğer hastaların muayeneleri devam ettiği için beklemesi söylenmiş, ancak hasta yakını zorla odaya girerek doktora hakaret etmiş ve doktoru darp etmiştir.  Daha önceki gün başka bir ilimizde meydana gelen benzeri bir olayda kimliği olmayan hastanın kaydı yapılmadığı için hasta yakını doktora ağıza alınmayacak küfürler etmiş, kapıyı kırmıştı. Bu şiddetin birçok sebebi olsa da en önemli sebebi idarecilerin, siyasetçilerin ve Sağlık Bakanlığı’nın duyarsızlığıdır. Bütün bu duyarsızlıklara karşın biz sağlıkta şiddeti asla kanıksamayacağız. Demokratik ve hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Hekimliğin değersizleştirilmesine, sistemden kaynaklı bozukluklar nedeniyle halkla karşı karşıya getirilmesine müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.