SAMSUN’DA ‘UCUBE KAVŞAK’ SİL BAŞTAN!

Samsun’da Anadolu’nun Karadeniz Bölgesi’ne açılan kapısı konumunda olan, sık sık trafik kazaları ile gündeme gelen ve ‘ucube kavşak’ olarak adlandırılan ‘Yeşilkent Kavşağı’ sil baştan yenilenecek

Anadolu’yu Karadeniz'e bağlıyordu

Samsun’un İlkadım İlçesi sınırları içinde bulunan, Samsun-Ankara-İstanbul, Samsun-Ordu ve Samsun-Sinop yollarının kesişme noktasında yer alan, Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan Yeşilkent Kavşağı, 2015-2018 yılları arasında yapıldı. Kavşak, açıldığı günden bu yana sürekli trafik kazaları ile gündeme geldi.

Anadolu’yu Karadeniz'e bağlıyordu

SÜRÜCÜLERİN ZOR ANLARI
Kavşakta U şeklindeki altgeçitler sebebiyle trafikte kitlenmeler yaşanıyor, sık sık trafik kazaları meydana geliyor. Sürücülerin zor anlar yaşadığı Yeşilkent Kavşağı’nda yaşanan bu soruna Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü ise neşter vuruyor. Projesi tamamlanan ve yeniden yapımına başlanan projede ilk aşamada inşa edilecek yapıların fore kazıkları çakılmaya başladı.

Anadolu’yu Karadeniz'e bağlıyordu

KÖPRÜLER VE MENFEZ İNŞA EDİLECEK
Yapılan çalışmalarla kavşağın olduğu bölgeye bir adet 138 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 1 adet 34 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 1 adet 16 metre uzunluğunda menfez, 1 adet 154 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 164 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 29 metre uzunluğunda üstgeçit köprüsü inşa edilecek. Ayrıca toplam 11 kilometre uzunluğunda kavşak yolları yapılacak. Proje kapsamında 8 bin 659 metre kazık bulunuyor.

Anadolu’yu Karadeniz'e bağlıyordu

RECEP TAYYİP BULVARI’NDA DEĞİŞİKLİK
Bu çalışmalar sonucunda Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı direkt Samsun-Ordu karayoluna bağlanacak. Ordu karayolunun ise çevre ve Samsun karayolu bağlantısı kurularak trafiğin rahatlaması sağlanacak.


İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.