SAMSUNLU BÜROKRAT TUTUKLANDI!

Eski Sivil Havacılık Genel Müdürü, eski Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklandı

 

Samsun’un Kavak İlçesi’nin eski belediye başkanı, eski Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklandı.

YÜKSEK KAR VAADİYLE’
MİLYONLARCA LİRA TOPLANMIŞ
İstanbul ve Ankara’da çok sayıda iş adamı, bürokrat ve pilottan kamu ihalelerini alarak yüksek kâr vaadiyle  milyonlarca lira toplayan Bahri Kesici ile birlikte 4 kişinin yakalanması için sabah saat 06:00 sıralarında 24 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

‘YURT DIŞINA KAÇABİLİR’ ENDİŞESİ
Polis tarafından gözaltına alınan Bahri Kesici, bir pilot ve eşi ile bir iş adamı çıkarıldıkları mahkemece ‘yurtdışına kaçma ve delil karartma’ olasılığını da göz önünde bulundurarak tutuklandı.

ONUR AİR SATIŞINDAN
KOMİSYON ALDI, İDDİASI
Bahri Kesici’nin Onur Air’in satışına aracılık etmek ve komisyon almak, yüksek kâr vaadiyle mezarlık yeri satın almak için para toplamak ve kamu ihalelerinden pay vermek amacıyla milyonlarca lira topladığı, mağdurlar arasında pilotların, bürokratların ve iş adamlarının olduğu öğrenildi.

Antalya’da cezaevine konulan Bahri Kesici ve diğer üç kişinin duruşması 6 Şubat’ta gerçekleşecek. Bahri Kesici, 5 Ocak 2021’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yaş haddinden emekli olarak bir takım ticari faaliyetler yürütmeye başlamıştı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.