Samsunlu eczacılar ÇÖZÜM ARIYOR!

Samsun Eczacı Odası Başkanı Karacan, ilaca erişim, ilaç yokluğu, artan fiyat farkları gibi sorunlara çözüm aramayı sürdürdüklerini söyledi

Samsunlu eczacılar ÇÖZÜM ARIYOR!
01.02.2023
A+
A-

Samsun‘da Eczacılar Odası, ilaca erişim, ilaç yokluğu, artan fiyat farkları gibi sorunların diye getirildiği afişleri eczane vitrinlerine astı. Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, “Biz eczacılar, uzun bir süredir ilaca erişim sıkıntıları, ilaç yoklukları, artan ilaç fiyat farkları ile mesleğimizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaza dikkat çekebilmek için büyük bir mücadele yürütüyoruz” dedi.

‘SIKINTILARA ÇÖZÜM BULAMIYORUZ’
İlaç eczacılık hizmetlerinin sunumunda yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulamadıklarını, bunun yanısıra Sağlık Bakanlığı’nın eczacıları ve hizmet sunum süreçlerini zorlayan pek çok uygulama değişikliğine gittiğini hatırlatan Karacan, konuyla ilgili açıklamasında ayrıca şunlara değindi:

“Gelinen bu noktada süreç bizlere, kesintisiz sunduğumuz ilaç eczacılık hizmetleri devam edebilsin, eczanelerimiz yaşasın diye eczane kapatma dahil bazı tedbirleri alma sorumluluğunu yüklüyor.

-Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan.

SAĞLIKLI TOPLUM, SAĞLIKLI MESLEKİ GELECEK
Bizler, halkın en kolay erişebildiği sağlık danışmanları eczacılar olarak, aldığımız tüm kararlarda daha sağlıklı bir toplum ve mesleki gelecek hedefini amaçlıyoruz. Bu amaçla hazırlanan afişimiz tüm bölge eczanelerimize dağıtımı sağlanmış ve eczane vitrinlerinde yerini almıştır.”

 

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.