Sandıkçı, sanayi esnafını ziyaret etti

Sandıkçı, “Belediye olarak üstümüze düşen her konuda, esnafımızın ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

16.03.2020
A+
A-

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, sanayi esnaflarını ziyaret ederek esnafa hayırlı işler dileğinde bulundu, esnaflarla sohbet etti, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı her fırsatta esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Sanayi esnafına ziyaret gerçekleştiren başkan Sandıkçı’ya, Ak Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay ve Gaziosmanpaşa mahallesi muhtarı Osman Yüksel’de eşlik etti. Ziyaretlerde Başkan Sandıkçı esnaflara ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veriyor, aynı zamanda vatandaşların taleplerini de dinleyerek not alıyor.
Esnafımızın yanındayız
Yapılan hizmetlerde Canik esnafının ve Canik halkının büyük katkısı olduğunu belirten Başkan Sandıkçı, “Esnaflarımızla birlikte olmak, onları ziyaret ederek ilçemizle ilgili, esnaflarımızın sorunlarıyla ilgili sohbetlerimiz bizi fazlasıyla memnun ediyor. İlçemize yapılan ve yapılması gereken hizmetleri her fırsatta birlikte istişare ediyoruz. Bizler “Başkan Mahallemde” projemizle program dâhilinde mahallelerimize giderek yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar hakkında Canik halkımızı bilgilendiriyor onlara bir şekilde hesap veriyoruz. Canik halkımız, Canikli esnafımız bize güveniyor. Bizler de onların bu güvenini boşa çıkartmamak adına onların yaşamlarına katkıda bulunmak, her gününde yanlarında olmak için mesai arkadaşlarımla birlikte yoğun bir çalışma içindeyiz. Belediye olarak üstümüze düşen her konuda, esnafımızın ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bugünleri hep birlikte el ele vererek atlatacağız
Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü hakkında vatandaşlara bilgiler de veren başkan Sandıkçı, “Esnafımızla, vatandaşlarımızla birlikte telaş ve karamsarlığa kapılmadan Sağlık Bakanlığı’mızın uyarılarını dikkatle takip ederek bu süreci inşallah en hafif şekilde atlatmış olacağız. Bunun için gerekli tedbirlerimizi almak zorundayız. Sağlık bakanlığımızın yayınladığı korona virüs riskine karşı uyulması gereken 14 kurala dikkat etmeliyiz. Uzmanların özellikle belirttiği gibi ellerimizi sık sık yıkayalım, kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak duralım. Sarılmaları, öpüşmeleri, tokalaşmaları şimdilik yapmayalım. Bu süreçte her zamankinden daha hassas davranmamız gerekiyor”
Dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor
Devletimizin, Sağlık Bakanlığımızın tün uyarılarını dikkate alarak, planlanan tüm etkinlikleri ileri bir tarihe ertelediklerini belirten başkan Sandıkçı, “Korona virüse karşı gerekli önlemleri almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlara dezenfektan çalışmalarımız devam ediyor. Belediye binamızda ve belediyemize ait bütün tesislerimizin yanında ilçemiz kurumlarına da dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Kaymakamlık Binası, Irmak Polis Merkezi, Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi, Samsun PTT Müdürlüğü de belediyemizin Temizlik ve Sivil Savunma Birimi ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Tüm vatandaşlarımıza, esnaf kardeşlerime sağlıklı yaşam diliyorum”
Esnaflardan Sandıkçı’ya teşekkür
Canikli esnaflar bu tür ziyaretlerin, bilgi paylaşımının kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini belirterek Başkan Sandıkçı’ya teşekkür ettiler.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.