SEL KABUSUNA SON!

Samsun’un Terme İlçesi’ni sel kabusundan kurtaracak ‘Terme Çayı Islah Projesi’nde çalışmalar hız kazandı. Belediye Başkanı Ali Kılıç, DSİ 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik’le projeyi masaya yatırdı

SEL KABUSUNA SON!

Samsun‘da, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Çayı Islah Projesi’nin hız kazandığını müjdeledi. Kılıç, “Şehir merkezinde çayın genişliğini 40 metreden 80 metreye çıkaracak projede son aşamaya gelindi” dedi.

SEL KABUSUNA SON!

SEL KORKUSU TARİHE KARIŞACAK
DSİ 7’inci Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve teknik heyetini Terme’de ağırlayan Başkan Ali Kılıç, şu bilgileri verdi:

“İlçemizi sel kabusundan kurtaracak Terme Çayı Islah Projesi’nin etüt ve haritalama çalışmaları daha önce tamamlanmıştı. DSİ Bölge Müdürümüz Köksal Buğra Çelik’le istişarede bulunarak, projeyi hızlandırmak için çaba gösteriyoruz. Şehir merkezimizde Terme Çayı’nın genişliğini 50 metreden 80 metreye çıkartarak çift taraflı kazık sistemli duvarlar yapılacak. Terme Belediyesi olarak, tüm çalışmalarımızı bu plana göre tamamladık. Daha önce etüt ve haritalama çalışmaları tamamlandı. Statik proje çalışmaları devam ediyor. Projenin yapım çalışmalarına en kısa süre içinde başlanacak. İlçemizde her yağmurda yaşanan sel korkusu artık tarih olacak.”

SEL KABUSUNA SON!

Başkan Ali Kılıç ayrıca, “Günübirlik değil 50 yıl sonrasını planlayarak projelerimizi geliştiriyoruz. İlçenin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurmak için çalışıyoruz. Göz boyayacak, günü kurtaracak projelerle değil, geleceğimizi kurtaracak projelere enerjimizi harcıyoruz. Islah projesi ile ilçemizin sel sorununu çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

SEL KABUSUNA SON! SEL KABUSUNA SON!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.