SİMDER: BİRLİKTE AŞACAĞIZ!

Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği (SİMDER) Kurucu Başkanı Yunus Güney, sektördeki olumsuzlukları birlikte aşmak için çalıştıklarını söyledi

Samsun’nda SİMDER, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı yapı sektörünün paydaşları ile bir araya getirdi. Tanışma ve sektörle istişare amaçlı düzenlenen toplantıda, SİMDER’in Samsun dışında tüm Orta Karadeniz’i kapsamayı, inşaat malzemecilerinin, uygulayıcıların, aracıların ve imalatçılarla hem üreticilerin hem tüketicilerin bir araya geldiği bir platform olmayı hedeflediği belirtildi.

‘HEPİNİZİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR’
Meslektaşların güç birliği etmesinin önemine değinen SİMDER Kurucu Başkanı Yunus Güney, “Yapı sektöründeki olumsuzlukları zorlukları bertaraf etmek için aşabilmek için bir güç birliğine bir dayanışmaya ihtiyacımız olduğu muhakkaktır. Genel merkez dışında ilk toplantımızı burada İlkadım’da yapıyoruz. Bundan sonra Allah nasip ederse Çarşamba, Bafra, Vezirköprü ve ilçelerimizin tümünde bunu yapmayı planlıyoruz. Meslektaşlarımızla tanışmayı planlıyoruz. Yapı sektörüne omuz veren, yapı sektöründe çalışan, yapı sektöründen malzeme temin eden tüm arkadaşlarımız tüm paydaşlarımızla birlikte bir güç birliği, dayanışma, birlikten kuvvet doğar ilkesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu amaçla hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Herkesi derneğimizle haşır neşir olmaya, derneğimize üye olmaya dolayısıyla dernek çalışmalarına katılmaya davet ediyoruz” dedi.

‘RİSKİ EN FAZLA BARINDIRANLARIZ’
İnşaatçılar ve müteahhitlere yönelik bir algıyı da yıkmak istediklerini anlatan Güney, “Sektöründe hizmet veren arkadaşların en düşüğü 10-15 daire yapıyor. 10-15 daire yapmak demek 10-15 milyonluk ciroya sahip olmak demek. Böyle bir ciro her sanayicide olmaz. Sizin her biriniz bir sanayicisiniz. Müteahhitler bu toplumun yapısını, yapı sektörünü, şehrini, medeniyetini inşa eden kişilerdir. Müteahhitler küçük birer sanayici, müteahhitler riski en fazla barındıran kişilerdir. Müteahhit hem imal edecek hem proje edecek hem yapacak hem de satacak. Bu risk emin olun hiçbir meslekte yoktur” sözlerine yer verdi.

NECATTİN DEMİRTAŞ’TAN KUTLAMA
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise sözlerine inşaat ve müteahhitlik sektörünün bir platform bünyesinde toplanarak dayanışmaya gitmesini kutlayarak başladı. Demirtaş ayrıca SİMDER üyelerinin dile getirdiği üzere yapı ruhsatı verilmesindeki uzun süreci kısaltmak adına çalışacaklarını belirtti. Çok sayıda üyenin katıldığı kahvaltı programı katılımcıların sohbetinden sonra sona erdi.
İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.