‘SÖYLEŞİ’YE DAVET!

Eski MHP Samsun Milletvekili Vedat Çınaroğlu, ATA Derneği’nin cumartesi günü Atakum’da gerçekleştireceği ‘Atatürk’ü Doğru Anlamak’ söyleşine tüm Samsunluları davet etti

'SÖYLEŞİ'YE DAVET!
15.12.2022
A+
A-

TBMM 21’inci dönem MHP Samsun Milletvekili-TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Vedat Çınaroğlu ve genel merkezi Ankara’da bulunan ATA Derneği’nin Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Vedat Çınaroğlu, 55Yenigün Gazetesi’ni ziyaret etti.

55Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Muammer Dilber ve İmtiyaz Sahibi Pervin Gün’e 17 Aralık Cumartesi günü Atakum Belediyesi Düğün Salonları’nda yapılacak ‘Atatürk’ü Doğru Anlamak’ konulu söyleşinin davetini sundu. Vedat Çınaroğlu söyleşide eski bakan ve ATA Derneği Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’in ‘Atatürk’ü Doğru Anlamak’, Feyzullah Budak’ın ‘Atatürk Gücünü Nereden Alıyor’ ve kendisinin de ‘Atatürk’ün Askeri Bilgeliği’ başlıkları altında birer sunum yapacağını söyledi.

YEGANE KURTULUŞ ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİTMEK
Mustafa Kemal Atatürk’ün öneminin ve değerinin günümüzde çok daha iyi anlaşıldığını ortaya çıktığını belirten Vedat Çınaroğlu, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına gireceğimiz şu günlerde ‘Atatürk’ü ne kadar anlıyoruz? İzinden giderken ne kadar izliyoruz? Yaptığı devrimleri ne kadar yaşıyoruz?’ gibi soruları yeniden kendimize sormamız ve cevaplarını ivedilikle vermemiz gerekiyor. Bugüne kadar yaşadıklarımız bir kere daha gösterdi ki sadece Türkiyemiz’in değil tüm Türk topluluklarının, Türk devletlerinin yegane kurtuluşu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmektir” dedi.

KURTULUŞ YOLU DA ZİYARET EDİLECEK
Vedat Çınaroğlu, etkinlikte ayrıca Atayurt Yayınları bünyesindeki yazarların da okurlarıyla buluşacağını söyledi. Çınaroğlu, Atatürk ve Cumuhuriyet değerlerini öne çıkaran ATA Derneği’nin Samsun’daki 2’nci gün etkinliğinde ise Onur Anıtı, Gazi Müzesi ve Kurtuluş Yolu’nun da ziyaret edileceğini kaydetti.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.