SPOR İÇİN İLKADIM

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gelecek İçin Minik Adım, Spor İçin İlkadım Projesi” kapsamında sportif faaliyetlere katılan minikleri ziyaret etti

Düzenli spor yapma alışkanlığını minik yaşlara indirmek amacıyla İlkadım Belediyesi tarafından İlçe Kaymakamlığı, İlkadım Halk Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen “Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım Projesi” kapsamında minikler, Mete Adanır Spor Kompleksi’nde hem eğleniyor hem de spor yapıyor

EĞLENCELİ DAKİKALAR

Birbirinden renkli beceri koordinasyon parkurlarının yer aldığı etkinliklerde eğitim alan Derecik İlkokulu öğrencilerine sürpriz bir ziyarette bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Küçük sporcularla tek tek tanışan Başkan Demirtaş, öğrencilere sporun önemini ve faydalarını anlattı, geleneksel oyunlar ve yarışlar esnasında onlara eşlik etmeydi de ihmal etmedi.

  ‘PROJEMİZ DAHA DA GELİŞECEK’

İlçe genelinde bulunan ilköğretim çağındaki çocukları belirlenen program dahilinde spor yapmalarını sağladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çocuklarımızı spora yönlendirerek, sokakta bulunan kötülüklerden uzaklaştırmak ve geleceğe hazırlamak istiyoruz. Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak ve güvende yaşarken bir yandan da geleceklerini daha sağlıklı hale getirecek spor faaliyetleri ve başarılarla özgüvenlerini de kazanıyorlar.  Projemizi daha da geliştirerek, yaz döneminde de devam ettirme arzusundayız” diye konuştu.

 ‘BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Derecik İlkokulu Müdürü Kemal Demirtaş ise “Geleceğimizin teminatı bu çocuklar kendi çocuklarımız, bu çocuklar için ne yapsak azdır. Başta ilçemiz eğitimine yapmış olduğu katkılar, gerçekleştirdiği hizmetler ve okulumuza kattığı güzelliklerden dolayı Başkanımıza şahsım ve okulumuz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarete İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Spor İşleri Müdürü Hakan Karaman da katıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.