‘Tarımda çözüm bizde’

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk, “Toprakla uğraşanın traktörüne haciz gelmeyecek. Tarım ve hayvancılığa deva olacağız” dedi

Teşkilatlanma çalışmaları ve kongre sonrası bir dizi etkinlikler ve ziyaretler gerçekleştiren DEVA Partisi Samsun İl Yönetimi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçe gezilerini sürdüren İl Başkanı Kebire Birer Türk, Türkiye’de tarım ve hayvancılığın tüm sorunlarını çözeceklerini öne sürdü.

Ziyaret programına Vezirköprü ile devam eden DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk, beraberinde partililer ile birlikte ilçede yayın yapan Özlem Gazetesi, Vatandaş Gazetesi ve Yaşam Gazetesi’ni ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. İlçe gezilerinde esnaf ve çiftçilerle de bir araya gelen DEVA partililer, sorunları dinledi, çözüm önerilerini vatandaşlara anlattı.

KİMSE UMUDUNU KAYBETMESİN
Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren İl Başkanı Kebire Birer Türk, şunları söyledi:

“Tarımda kendi kendine yeten bir ülke hedefimiz var. Bu sebeple çiftçilerimizin kredileri, gübre maliyetleri mazot maliyetleri gibi birçok konuda desteklenmesi şart. Biz toprakla uğraşan vatandaşımızın traktörüne haciz gelmeyecek, üretimleri aksamayacak diyoruz. Elektrigi ucuza kullanacakları sadece aracıların kazanmayacagı bir sistem inşaa etmek istiyoruz. Partimiz tarım ve hayvancılık konularında deva olacak bir çok çözümü çalıştı ve bunları da yine yeterki yapılsın diye paylaştık ve duyurduk. Biz insanımıza umut olmak için bu yola çıktık, kimse umudunu kaybetmesin.”

Elif SEKMEN

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.