TATİLİ HAK ETTİLER!

Bafra’da Şehit Burak Perçin İlkokulu’nda düzenlenen törene katılan Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve protokol üyeleri öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, “İlçemizde bugün 24 bin öğrenci karne heyecanı yaşıyor. Geleceğine, hayatınıza bir eğitim öğretim yılı daha eklediniz. Öğrendiniz, okudunuz, sordunuz, eğlendiniz. Hem kendinizi hem dünyayı tanımak adına birçok kazanımlar elde ettiniz. Şimdi de dinlenip eğleneceğiniz bir tatil sizleri bekliyor” dedi.

KAYMAKAM, VELİLERE SESLENDİ
Kaymakam Cevdet Ertürkmen, “Sevgili veliler, öğrencilerimizi okula emanet ettiniz. Onlar sizin geleceğiniz sevgili yavrularınız. Eğitimin üç sacayağından birisiniz. İdareci, öğretmen ve veli. Veli okuldan ayağını çekerse sacayağı devrilir. Sevgili velilerimizin okuldan asla uzaklaşmamalarını istiyorum. Sevgili öğrencilerimiz. Siz artık bir bireysiniz. Sizler küçük beyler ve hanımefendilersiniz. Sizler artık geleceğimiz olacaksınız” diye konuştu.

ŞAMPİYONLARA ÖDÜL
Konuşmaların ardından 1-D sınıfı öğrencisi Elif Beren Özer “Bayrak” şiirini okudu. 4-B sınıfı öğrencileri tarafından sunulan halk oyunları gösterisi büyük beğeni aldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası trambolin jimnastik yarışmasında il birincisi olan 2-A sınıfı öğrencisi Gülüm Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organize ettiği “Türkiye’nin en hızlısı ” koşu yarışmasında Samsun il genelinde birinci, Karadeniz Bölgesi’nde yedinci olan 4-F sınıfı öğrencisi Sertaç Kaya’ya Kaymakam Cevdet Ertürkmen tarafından madalya ve hediye verildi.

Ödül töreninin ardından protokol tarafından öğrencilerin karneleri dağıtıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.