İZ BIRAKACAK!..’

Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında ağırlayan Vali Zülkif Dağlı, TEKNOFEST’e değinerek, “Samsun için iz bıracak büyük bir festival olacak” dedi

08.12.2021
A+
A-

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı‘yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Dağlı, gelecek yıl Samsun merkezli düzenlenecek TEKNOFEST 2022 için önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin tek havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali TEKNOFEST‘in 2020 yılında Gaziantep’te, bu yıl İstanbul’da düzenlendiğini, TEKNOFEST 2022’nin ise Samsun’da hayat bulacağını hatırlatan Vali Zülkif Dağlı, ”

TEKNOFEST 2022’yi eylül ayında Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirileceğiz. Yapılması gerekenler şekillenmeye başladı. 6 gün boyunca Çarşamba Havalimanı’nda festival gerçekeleştirilecek. TEKNOFEST 2022, Samsun’da kalıcı izler bırakacak, önemli bir katkı sağlayacak” dedi.

SAMSUN’DA BİR İLK GERÇEKLEŞECEK
“Bilindiği üzere TEKNOFEST’e katılım her geçen yıl katlanarak artıyor” diyen Vali Dağlı, “Gelecek yıl Samsun’daki etkiniliklerde katılımın ciddi bir rakama ulaşılacağını ön görüyoruz” açıklamasında bulundu. TEKNOFEST 2022’de bir ilkin gerçekleştirileceğini de söyleyen Vali Zülkif Dağlı, “Öğrenciler dışında ilk kez küçük ölçekli sanayiciler de projelerini geliştirerek festivale takım olarak katılabilecek” diye konuştu.

‘KONAKLAMA SORUNU YAŞANMAYACAK’
Samsun’daki tüm konaklanabilecek alanların listesini hazırladıklarını, konaklama açısından bir sıkıntı yaşanacağını düşünmediklerini söyleyen Zülkif Dağlı, “Çarşamba Havaalanı’na vatandaşların ulaşımı konusunda da her türlü tedbir alınacak. Festival boyunca havaalanında uçuş faaliyetleri sekteye uğramayacak” dedi.

CEMİYET’TEN GAZİANTEP’E İNCELEME GEZİSİ
TEKNOFEST 2022’nin Samsun’da yapılacak olmasının basın mensupları arasında da heyecana yol açtığını söyleyen 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ise, “TEKNOFEST 2020 Gaziantep’te yapıldığı için üyelerimizle birlikte oradaki yerel yöneticilerle ve basın mensuplarıyla görüşmek ve yapılması gerekenlerle ilgili fikir sahibi olmak için bu şehire gezi düzenlemeyi planlıyoruz. Cemiyet olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.