Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin’e gitmek istediler

Samsun’un Atakum ilçesi Kamalı Mahallesi sakinleri, onlarca traktörden ve yüzlerce arabadan oluşan konvoy halinde askerlik şubesine gelerek Afrin’de Mehmetçiğin yanında savaşmak için dilekçe verdiler.

18.02.2018
A+
A-

Atakum ilçesi Kamalı Mahallesi sakinleri, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için mahallelerinden traktörlere ve otomobillerine binerek, Ankara yolu üzerinden Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Şubesi Başkanlığı Şubesine geldi. Yolda metrelerce uzunluğunda konvoy yapan mahalleli, “Reis bizi Afrin’e götür” diye slogan attılar.

“KONVOYDA TRAKTÖRLER DE YER ALDI”: SAMSUN’UN ATAKUM İLÇESİ KAMALI MAHALLESİ SAKİNLERİ, YÜZLERCE ARAÇLIK KONVOY HALİNDE ASKERLİK ŞUBESİNE GELEREK, AFRİN’DE MEHMETÇİĞİN YANINDA SAVAŞMAK İÇİN DİLEKÇE VERDİ. (ERDİ DEMÜR – KENAN AKYÜZ/SAMSUN-İHA)

Mahalle sakinleri, Afrin’de terör örgütleriyle mücadele eden Mehmetçiğe destek olmak için bu konvoyu düzenlediklerini belirterek, 600 kişinin Afrin’e gönüllü gitmek için müracaatta bulunduğunu söylediler.
Yapılan konvoyun ardından askerlik şubesi önüne gelen mahalle sakinleri, 600 kişinin imzası ve kimlik bilgileri bulunduğu dilekçeleri askerlik şubesi komutanına ilettiler

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.