TÜM İLÇELERDE DENETİM

Samsun’da valilik koordinasyonda tüm ilçelerde haksız fiyat artışları, fiyat spekülasyonları ve stokçulukla mücadele devam ediyor

Haksız fiyat artışları, fiyat spekülasyonları ve stokçulukla mücadele ile temel gıda ürünlerinde yüzde 8’den yüzde 1’e indirilen KDV oranının uygulanmasına yönelik denetimler, Samsun Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar, ilçe belediyeleri, İl Ticaret Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilgili kurum yetkililerinin katılımıyla tüm ilçelerde kararlılıkla sürdürülüyor.


VALİ DAĞLI: BEDELİ AĞIR OLUR
Öte yandan, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, stokçuları ve fahiş fiyatlarla satış yapan işyerlerini uyardı. Vatandaşların şikayetçi olmalarını da isteyen Vali Dağlı, “Bu konuda, adeta seferberlik başlattık. Sürekli denetim yapılıyor ve bedeli de ağır oluyor” dedi.

‘FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Vali Dağlı, özellikle son günlerde spekülasyonlarla fahiş fiyat artışlarının yaşandığı ayçiçeği yağı başta olmak üzere hiçbir üründe fırsatçılığa izin verilmeyeceğini belirterek, mahalle muhtarları ve vatandaşların da kanuna aykırılık olduğunu düşündükleri durumlarda gerek Alo 175 Şikayet Hattı gerekse Haksız Fiyat Artışı Bildirimi Mobil Uygulaması üzerinden şikayet başvurusunda bulunmaları çağrısında bulundu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.