TÜRKEŞ’E ANMA…

İlkadım Belediye Meclisi’nin dünkü toplantında 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlandı, MHP’nin kurucusu Alpaslan Türkeş anıldı

İlkadım Belediyesi Nisan Ayı Kapanış Meclis Toplantısı, Necattin Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlandı, MHP’nin kurucusu Alpaslan Türkeş anıldı.

NECATTİN DEMİRTAŞ’TAN KUTLAMA
Toplantı öncesi 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Avukatlık mesleğinin hakkın teslimi ve haklının tespiti odağında özel bir konumu ifade ettiğini belirterek, “Hukuk ve adaletin tesis edilmesinde sorumluluk üstlenen burada bizlerle toplantımıza katılım sağlayan meclis üyesi avukat arkadaşlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

‘BAŞBUĞ, 50 YILA DAMGA VURDU’
Ardında tüm parti grup başkan vekillerinin Avukatlar Günü kutlama mesajları sonrası gündeme geçmeden önce söz alan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Talat Eyüpoğlu, “4 Nisan 1997 yılında ebediyete intikal eden merhum Alparslan Türkeş’in 25’İNCİ seney-i devriyesinde rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyorum. Alparslan Türkeş farklı bir isim farklı bir liderdi. Çileli bir ömür geçiren Türk Milletini mutlu ve kutlu kılmak için geçen mücadele hayatı sıkıntılarla doluydu. Cumhuriyetimizin son 50 yıllık dönemeçlerine damgasını vurmuş, ülkücü hareketin lideri, MHP’nin kurucusu, Türk Dünyasının liderinin bir kez daha rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrası 7 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Fen İşleri’ne araç alımı için 20 bin TL’lik kredi talebi, oy çokluğu ile uygun görülmedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.