‘ULAŞIM İÇİN PLAN HAZIR!..’

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TEKNOFEST’in yapılacağı Çarşamba Havalimanı’na ulaşımı en ince ayrıntısına kadar planladıklarını söyledi

Samsun’da yüz binlerce ziyaretçinin katılım sağlayacağı TEKNOFEST KARADENİZ finali için son hazırlıklar yapılıyor. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, festival alanına ulaşım için tüm ayrıntıların hesap edilerek plan yapıldığını açıkladı.

TRAFİK, GÜVENLİK, ULAŞIM ALTERNATİFLERİ
30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek TEKNOFEST KARADENİZ finali hazırlıkları kapsamında Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve ekibi, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever ve ekibi, Karayolları 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve Samsun Büyükşehir Belediye yetkilileriyle trafik, güvenlik ve ulaşım alternatiflerini içeren çalışmalar için bir araya geldi.

YÜZBİNLERCE ZİYARETÇİ HAVAALANINA GİDECEK
Festival özelinde Samsun’a çevre illerden ve yurt dışından katılım olacağını belirten Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Samsun-Çarşamba Havalimanı yüz binlerce ziyaretçi ve yarışmacıya ev sahipliği yapacak. Bu anlamda vatandaşlarımız ve misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak adına hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Costal güzergahı, Çarşamba Havalimanı güzergahı, otopark alanları ve ring seferlerine yönelik hazırlıkları ve hizmetleri en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz” dedi.

TEKNOFEST KARADENİZ’E HAZIR OLAN SAMSUN, 32 BİN PROJE MÜRACAATI İLK SIRADA YER ALDI. (FURKAN ABREK ÜNAL/SAMSUN-İHA)
TEKNOFEST KARADENİZ’e hazır olan Samsun, 32 bin proje müracaatı ile ilk sırada yer aldı.

RİNG SEFERLERİ İLE PRATİK ÇÖZÜM
Ziyaretçiler ve yarışmacıların en pratik ve konforlu şekilde festival alanına gidiş ve dönüşlerinin planlandığını aktaran Vali Dağlı, “Lojistik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, 19 Mayıs Stadyumu, Yaşar Doğu Spor Salonu ve Tekkeköy Belediyesi otopark alanları katılımcıların hizmetinde olacak. Özel araçları ile bu lokasyonlara gelenler otoparklara park edecek ve ring seferleri ile festival alanına taşınacak. Aynı şekilde havalimanından dönüş konusunda da ziyaretçiler ve öğrencilere özel ringler düzenlenecek ve otopark alanlarına konforlu şekilde geri dönüşleri sağlanacak. Oluşturulan otopark alanlarında zabıta ve emniyet personellerimiz de bu süreçte vatandaşlarımıza yardımcı olacak” diye konuştu.

İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.