Vezirköprü’de İSYAN!

AK Parti Çorum Milletvekili Kaya, “Vezirköprü’nün 8 mahallesini Osmancık’a bağlıyoruz” dedi, ekonomik kayıplarına bir yenisi eklenen Vezirköprü’de halk isyan etti

‘8 MAHALLEYİ OSMANCIK’A BAĞLAYACAĞIZ’
Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde çevre ilçelerle yol bağlantılarının kurulması için bugüne kadar bir çalışma yapılmaz iken Çorum’un Osmancık İlçesi’nde siyasiler harekete geçti. AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya,
Vezirköprü’nün Tahtaköprü, Sarıdibek, Alanşeyhi, Öğürlü, Alan, Beşpınar, Karaköy ve Esentepe köylerinin Osmancık’a bağlantı yollarının düzeltilerek Osmancık’a bağlayacaklarını açıkladı.

15 BİN KİŞİ GELİŞ GİDİŞ YAPACAK
Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın ayrıca, sosyal medyada, “Bu eksikliği gidermek için yolun yapım çalışmalarına başladık. Bittiğinde 15 bin kişilik bir nüfus Osmancık’a geliş gidiş yapacak. Belki de Osmancık’a yerleşecekler. Bu hizmetin Osmancık sanayisine, esnafına, pazarlama ve iş gücüne katkı sağlayacağını umuyorum. Osmancık’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullanması, Vezirköprü’de büyük yankı buldu.

‘SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ UYURKEN…’
Yaşananlara tepki gösteren Vezirköprülüler, “Yıllarca Merzifon, Bafra, Alaçam, Durağan ve Havza ile yol bağlantısının kurularak ilçe ticaretini geliştirilmesi gerektiğini söyleyip durduk. Samsun’u temsil eden siyasetçilerin tamamı bu talebimizi görmezden gelip uyurken Çorumlu milletvekilleri kendi bölgeleri için boş durmuyor. 15 bin nüfusunu Osmancık’a kaptırmakla ilçe ekonomisi bir darbe daha yiyecek” dediler.

Musa GÜN

OSMANCIK’A BAĞLANTI YOLU: AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, 8 mahallenin, bağlı bulundukları Vezirköprü’ye 45, Osmancık’a ise 20 kilometre olduğunu belirterek, “20 kilometrelik ulaşım yolunu yapmaya başladık. Vezirköprü’nün bu 8 mahallesini Osmancık’a bağlayacağız” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.