VEZİRKÖPRÜ’DE ‘SEL’ KABUSU!

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde dün ve bugün meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle hayat adeta felce uğradı

SEL

Samsun‘un Vezirköprü İlçesi’nde akşam 16.30 sıralarında şiddetlenen yağış nedeniyle kent merkezine ulaşım aksadı, özellikle kırsal kesimdeki mahallelerde halk büyük mağduriyet yaşadı.

SEL

KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI
Vezirköprü’de akşam saatlerinde bastıran ve yaklaşık 1 saat süren sağanak yağış, su baskınlarına yol açtı. Vezirköprü-Havza karayolu geliş ve gidiş olmak üzere trafiğe kapatıldı. Vezirköprü Belediyesi’nin Köprübaşı Mahallesi’nde inşa ettiği sosyal tesisin sular altında kaldığı, tesisin yanındaki bir evin ise duvarlarının yıkıldığı görüldü.

SEL

FABRİKA VE LİSEDE SU BASKINI
İlçe girişinde yer alan Fişekçi Orman Ürünleri Fabrikası ile Şahinkaya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile o bölgede bulunan atölyelerin su baskınları nedeniyle zarar gördüğü açıklandı. Belediye ait grayderler ile suyun akış yönünde yapılan çalışmalarda su baskınlarının önüne geçilmeye çalışılıyor.

SEL

HAYVANLAR TELEF OLDU
Öte yandan, ilçenini kırsal kesimlerinde dün etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle 5 mahallede yaşamın adeta felce uğradığı bildirildi. İnkaya, Susuz, Göllüalan, Gebeli ve İncesu mahallerinde aşırı yağış nedeniyle bir çok evi su bastı, ağıl ve ahırlarda kalan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların telef olduğu bilgine ulaşıldı.

SEL SEL SEL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.